29.2.16

Esencjowe Zapowiedzi #3 2016 - 10 najciekawszych premier marca

Witajcie moi kochani książkomaniacy! 
Przybywam dziś do Was z kolejną, przepyszną dawką nowości książkowych! W tym miesiącu było mi naprawdę ciężko wybrać tylko 10 książek, tyle się ich szykuje, że odrzucenie tak wielu boskich i przepysznie zapowiadających się pozycji, jest praktycznie jak grzech. Ale cóż, takie są zasady :D

Widziałam, że nowa forma zapowiedzi się Wam spodobała. Teraz wygląda to naprawdę estetycznie i zachęcająco! Cieszę się, że na to wpadłam :D I dziękuję za prawie 500 wyświetleń pod tym postem, co mój i Wasz rekord. Nawet nie sądziłam, że aż tyle osób do mnie wpadnie i przejrzy tego posta.

Ale koniec gadania i dziękowania, nadszedł czas na nowiusieńkie, przepyszne premiery na marzec. Szykujcie się na ostrą jazdę bez trzymanki, w tym miesiącu świat ujrzą prawdziwe cudowności i istne bomby.

I tak, przy okazji. Jeśli jest tu ktoś, kto chce poznać Mangowe zapowiedzi na najbliższe miesiące, to spokojnie, one również się pojawią, także w takiej formie, jak te. I nie będzie ich tylko pięć, gdyż i tutaj szykują się boskie, warte kupienia i pokochania dzieła. Sądzę, że pojawią się w środę, lub czwartek, więc wyczekujcie ich!

Do dzieła zatem! (Zapraszam przy okazji do konkursu, naprawdę warto wziąć udział! Ale to później, najpierw poznajcie marcowe nowości książkowe).

 _____________________________________________________

"Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender" Leslye Walton  Data premiery: 2 marca 2016  | Wydawnictwo: Sine Qua Non | Cena: 34,90 zł | Liczba stron: 304

Zbliża się magiczna noc przesilenia letniego. Noc, w której niebo się otworzy, a powietrze wypełnią deszcz i pióra. 

Ava urodziła się ze skrzydłami. Pragnie poznać prawdę, odnaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące jej pochodzenia. Niezwykłe wypadki, cudowne zdarzenia, dziwne zbiegi okoliczności i baśniowe rozterki zaprowadzą ją tam, gdzie nie spodziewała się dotrzeć. 

Kawałek po kawałku odsłania pełną boleści i trosk historię swojej rodziny. Ava Lavender może być pierwszą, która uniknie zguby i ucieknie obojętności. Czy uda jej się odnaleźć prawdziwą miłość?

Dramat Avy rozpoczyna się, kiedy wielce pobożny Nathaniel Sorrows bierze ją za anioła, a jego obsesja na punkcie dziewczyny rośnie. 

_____________________________________________________


"W ramionach gwiazd. Tom 1" Amie Kaufman, Meagan Spooner Data premiery: 2 marca 2016 | Wydawnictwo: Otwarte | Cena: 36,90 zł  | Liczba stron: 488

"Jedno jego spojrzenie wystarczy, by rozpalić we mnie krew. Zdaje mu się, że nie widzę, jak wyciąga rękę w moją stronę i jak powstrzymuje się w ostatniej chwili. Jest niecierpliwy, ale potrafi się hamować – chce mnie odzyskać, ale czeka. Myśli, że mamy czas".
Ikar, największy prom kosmiczny w całej galaktyce, rozbija się podczas rejsu. Jedyni ocaleni to Lilac – córka najbogatszego człowieka w całej galaktyce, i Tervor – młody bohater wojenny, który nie należy do elity. Muszą zjednoczyć siły, by wrócić do domu i rozwiązać zagadkę tajemniczych wizji, jakie zaczynają ich nękać. 

Wkrótce rodzi się między nimi uczucie. Jednak w świecie, z którego pochodzą, ich związek jest skazany na potępienie. Czy mimo to nadal będą chcieli opuścić planetę?

Oto pierwsza część trylogii "Starbound". 

Trzy światy. Trzy historie miłosne. Jeden wróg.

 _____________________________________________________

"Nie powiesz nikomu?" Sophie Kinsella Data premiery: 9 marca 2016 | Wydawnictwo: Sonia Draga | Cena: 29,90 zł | Liczba stron: około 360

Poznajcie Emmę Corrigan, młodziutką kobietę o wielkim sercu i niespokojnym duchu. Ma kilka sekretów. Zacznijmy od tego, że jej chłopak zawsze przypominał jej Kena, tego od Barbie.

Co więcej, straciła dziewictwo z Dannym Nussbaumem, gdy rodzice na parterze oglądali telewizję. Nie ma bladego pojęcia, co oznacza skrót NATO. Swobodnie przyznaje się do uwierających ją stringów i podrobienia oceny na CV.

Te wszystkie tajemnice wygadała przystojnemu nieznajomemu w samolocie. Przynajmniej, tak jej się wydawało, dopóki pewnego razu nie poznaje Jacka Harpera, dyrektora generalnego firmy, w której pracuje. Teraz on zna każdy upokarzający szczegół z jej życia.

 _____________________________________________________

"Sigma Force. Tom 1. Burza piaskowa" James Rollins Data premiery: 9 marca 2016 | Wydawnictwo: Albatros | Cena: 39,90 zł  | Liczba stron: 512

Potężna eksplozja niszczy wystawę w Muzeum Brytyjskim. Badanie pozostałości wybuchu ujawnia śladowe promieniowanie o sygnaturze odpowiadającej anihilacji antymaterii. Piękna kustoszka muzeum Safia al-Maaz odkrywa zagadkowy zapis na szczątkach antycznego posągu datowanego na rok dwusetny przed naszą erą - wskazówkę, która może posłużyć do rozwiązania jednej z największych zagadek archeologii. Co łączy posąg z eksplozją i słynnym meteorytem tunguskim? Zapada decyzja o zorganizowaniu ekspedycji do Omanu. Jej celem jest zaginione przed tysiącami lat miasto, będące jak głosi legenda, kolebką królowej Saby, nazywane przez beduinów Ubar, a przez poszukiwaczy - Atlantydą Piasków. Oprócz Safii i jej przyjaciółki Kary, której ojciec zaginął na pustyni wiele lat wcześniej, w wyprawie uczestniczy awanturniczy archeolog Ohama Dunn oraz Painter Crowe, agent DARPA, supertajnej agendy Ministerstwa Obrony USA. Jakie tajemnice kryje mityczny Ubar? Niewyobrażalne skarby, czy źródło energii zdolnej zniszczyć całą planetę?

 _____________________________________________________

"Władcy dinozaurów" Victor Milan Data premiery: 16 marca 2016 | Wydawnictwo: Galeria Książki | Cena: 39,90 zł  | Liczba stron: 450

Raj – świat powołany do życia przez Ośmiu Stwórców, którzy toczą w nim gry władzy i namiętności – jest rozległą, różnorodną, a często okrutną krainą. Zamieszkują go ludzie, a wraz z nimi psy, koty, fretki, kozy i konie. Jednak w tym świecie dominują dinozaury: dzikie i śmiertelnie niebezpieczne, ale też wykorzystywane jako zwierzęta pociągowe, a nawet do prowadzenia wojen. Ogromni roślinożercy, jak brachiozaury, straszliwi drapieżcy allozaury oraz budzące największy strach tyranozaury. W morzach pływają gigantyczne jaszczury. Ptaki (niektóre wyposażone w zęby) dzielą niebo z latającymi gadami, od małych jak nietoperze roślinożerców aż po majestatyczne i śmiertelnie groźne smoki. 

Victor Milán pokazuje nam wspaniały, niezwykły świat, pod wieloma względami będący odbiciem czternastowiecznej Europy z jej konfliktami dynastycznymi, wojnami religijnymi oraz wyrafinowanymi intrygami... tyle że najgroźniejszą bronią używaną w Raju są dinozaury. W wojnach uczestniczą całe armie dosiadających je rycerzy. Podczas jednej z bitew tajemniczy wojownik Karyl Bogomirsky zostaje zdradzony i podstępnie pokonany – wszyscy są pewni, że zginął. Budzi się jednak na polu bitwy – nagi, ranny i dotknięty częściową utratą pamięci. Ścigany przez wroga, podejmuje wyprawę, która wstrząśnie całym jego światem.

_____________________________________________________

"Unik" Chelsea Cain Data premiery: 16 marca 2016  | Wydawnictwo: Czwarta Strona | Cena: 37,90 zł  | Liczba stron: brak informacji

Kick Lannigan, mimo młodego wieku, przeżyła w życiu koszmar. Porwana w biały dzień, w wieku zaledwie sześciu lat, przepadła bez wieści. Po kliku miesiącach poszukiwań już mało kto wierzył w szczęśliwe zakończenie tej historii. Wszyscy zakładali najgorsze. Gdy więc niespodziewanie, po kilku latach od tego tragicznego zdarzenia, okazało się, że dziewczynka żyje – wszyscy przecierali oczy ze zdumienia.

Każda trauma pozostawia jednak ślad. Kick, w pierwszych miesiącach po uwolnieniu, zmaga się z zespołem stresu pourazowego, a rozliczne terapie, w których uczestniczy, zdają się tylko pogarszać sprawę. Lekarstwem okazuje się... wysiłek fizyczny i walka. Dziewczyna zaczyna trenować boks, łucznictwo, szkoli się w walce wręcz, rzucaniu nożem oraz strzelaniu do celu. I poprzysięga, że już nigdy nie będzie ofiarą... 

Kiedy więc w ciągu miesiąca w Portland ginie dwójka małych dzieci, a na jej drodze staje tajemniczy Bishop, Kick nie waha się ani przez moment. Dziewczyna uzbrojona w arsenał broni rusza na poszukiwania zaginionych, zupełnie nieświadoma, że wszystkie tropy prowadzą bezpośrednio do jej przerażającej przeszłości.


_____________________________________________________

"Rewizja" Remigiusz Mróz Data premiery: 30 marca 2016  | Wydawnictwo: Czwarta Strona | Cena: 36,90 zł  | Liczba stron: brak informacji

Szary człowiek kontra wielka korporacja. 

Dyskryminacja kontra tolerancja.

Chyłka kontra Oryński.


Żona i córka robotnika z Ursynowa giną tragicznie w niewyjaśnionych okolicznościach. Ich polisa na życie jest tak duża, że towarzystwo ubezpieczeniowe nie spieszy się z jej wypłaceniem. Pogrążony w żałobie mężczyzna spodziewa się problemów, ale to, co go spotyka, przechodzi jego najśmielsze obawy. . .

Ubezpieczyciel odmawia wypłaty, twierdząc, że to robotnik zamordował rodzinę. Zaraz potem prokuratura stawia mu zarzuty, a on rozpoczyna walkę o uniewinnienie i własny honor. Pomaga mu prawniczka, która niedawno pogrzebała całą swoją karierę.


_____________________________________________________

"Legenda Robinii" Elena Kedros  Data premiery: 3 marca 2016 | Wydawnictwo: Akapit Press | Cena: 29,90 zł  | Liczba stron: 272

Na swe piętnaste urodziny Robinia dostaje od rodziców i brata Philipa wspaniały łuk, zrobiony specjalnie dla niej. Wkrótce potem osada na obrzeżach lasu, w której mieszkają, zostaje napadnięta i spalona przez okrutnych rycerzy. Rodzice Robinii giną, a Philip zostaje uwięziony. Cudem ocalała Robinia przysięga, że pomści śmierć rodziców. 

Ukrywa się w lesie, gdzie znajduje schronienie w klanie młodych złodziei. Poznaje ich wodza, Willa, niechętnego Robinii, oraz Roberta, najbardziej tajemniczego z całej grupy. Aby dołączyć do klanu, trzeba przejść przez trudną próbę. Czy Robinia sobie poradzi? Może użyć tylko jednej strzały.


 _____________________________________________________

"Art & Soul" Brittainy C. Cherry  Data premiery: 16 marca 2016 | Wydawnictwo: Filia | Cena: 39,90 zł  | Liczba stron: brak informacji

W szkole średniej byłam młodą, niepozorną artystką. Nie zauważano mnie. Pomijano. Olewano. Teraz jestem Arią Watson. . . „Tą” dziewczyną. Jedna zła decyzja i zostałam zauważona – przypięto mi etykietkę puszczalskiej. Zostałam zdzirą. Śmieciem. I już nigdy nie będę niewidzialna. 

Szczególnie dla Leviego Myersa. Był dziwnym chłopakiem o pięknej duszy, który zaakceptował i zrozumiał ukrytą w moim wnętrzu zbolałą dziewczynę. Nie planowałam się zakochać. Jednak czy mogłam oprzeć się jego obietnicom? Przebaczeniu? Przyszłości, o której już prawie przestałam marzyć?

Byliśmy rozbici. Poznaczeni bliznami. Byliśmy dziwni i piękni zarazem. Byliśmy dwiema zagubionymi duszami, które trzymały się jedynej rzeczy mogącej je spoić. Siebie nawzajem.

_____________________________________________________

"Łowczyni" Virginia Boecker  Data premiery: 2 marca 2016  | Wydawnictwo: Jaguar | Cena:37,90 zł  | Liczba stron: brak informacji

Wspaniała sceneria alternatywnej szesnastowiecznej Anglii. Elizabeth Grey służy w doborowej jednostce królewskich łowców czarownic. Wraz z kolegami całe życie poświęciła wyplenieniu z Anglii wszelkich przejawów magii, której uprawianie zakazane jest na mocy prawa. W tajemniczych okolicznościach jednak sama Elizabeth zostaje oskarżona o posługiwanie się czarami, aresztowana i skazana na śmierć na stosie. 

Jej wybawicielem okazuje się człowiek, którego uważała za swojego najbardziej zaciętego wroga - Nicholas Perevil, najpotężniejszy mag w królestwie.


_____________________________________________________

I jak podobają się Wam marcowe premiery? Wpadła Wam któraś w oko? 
A może nie ma tu tej, na którą się czaicie? Hmm? 
Piszcie w komentarzach! Pozdrawiam cieplutko, Marlena Marszałek 

2 komentarze:

  1. Pierwsza i "Art&Soul" ;) Ewentualnie jeszcze druga pozycja. Bardziej w moim klimacie książki :) Ale mam jeszcze sporo książek do przeczytania, więc raczej sobie poczekają ;) Ostatnio zaopatrzyłam się w sagę Sofii Caspari, więc trochę przede mną

    OdpowiedzUsuń
  2. W tym miesiącu jakoś nic szczególnie nie przytula mojej uwagi :) może w następnym miesiącu będzie lepiej ;)

    zaczarowana-me.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon.