28.12.16

Książkowe Premiery 2017! - Styczeń. Same pyszności - 10 najciekawszych książek stycznia!

Witam Was kochani, po półrocznej przerwie, ponownie w "Książkowych Premierach"! 

Wybrałam dla Was 10 najciekawszych, najgorętszych, najbardziej fascynujących książek! Wybór miałam strasznie trudny, w styczniu wychodzi tyle książek, że wybranie tych 10 było naprawdę ciężkie. Wybrałam te książki, które mi się najbardziej spodobały i które sądzę, że i Wam się spodobają! Nie przedłużam dłużej i zapraszam Was do czytania. Którą z tych książek, chcielibyście zobaczyć na moim blogu? Piszcie, a zobaczymy co da się zrobić! ___________________________________________________________________________

"Margo" Tarryn Fisher Data premiery: 11 stycznia 2017 | Wydawnictwo: SQN  | Cena: 34,90 zł  | Liczba stron: Brak informacji |


W Bone jest dom. W domu mieszka dziewczyna. W dziewczynie mieszka ciemność…

Margo nie jest jak inne nastolatki. Żyje w miasteczku Bone, które reszta społeczeństwa omija szerokim łukiem. Swój dom nazywa pożeraczem. Jej cierpiąca na depresję matka nie odzywa się do niej i traktuje niczym służącą. Dziewczyna trzyma się na uboczu, spędza czas w samotności, nie nawiązuje kontaktu z rówieśnikami. Jej życie nieoczekiwanie się zmienia, kiedy poznaje Judaha – chłopaka z sąsiedztwa. Jeżdżący na wózku inwalidzkim pokazuje Margo, że można cieszyć się życiem nawet w Bone.

Kiedy w okolicy ginie 7-letnia dziewczynka, dwójka osobliwych przyjaciół rozpoczyna prywatne śledztwo. W głowie Margo pojawia się desperackie pragnienie, aby wytropić odpowiedzialnych za tę zbrodnię. I przykładnie ukarać. Oko za oko. Krzywda za krzywdę. Ból za ból. Rozpoczynając bezlitosne polowanie na zło, dziewczyna nie zdaje sobie sprawy, że przyjdzie jej zapłacić za nie własną duszą…

Najbardziej brutalna prawda to ta o nas samych.__________________________________________________________________________

"Dziewczyna na miesiąc. Styczeń, luty, marzec" Audrey Carlan Data premiery: 11 stycznia 2017  | Wydawnictwo: Edipresse Polska S.A  | Cena: 39,90 zł | Liczba stron: 420 |


Mia Saunders potrzebuje pieniędzy, dużo pieniędzy. Ma rok na spłacenie długu, który zaciągnął jej ojciec. Teraz przestępcy grożą jej rodzinie, bo chcą odzyskać kasę. Przecież chodzi o milion dolarów. Mia Saunders to młoda buntowniczka, która próbuje swoich sił jako aktorka. Niespodziewana wiadomość odmienia jej życie – jej ojciec pożyczył dużo pieniędzy i naraził się byłemu chłopakowi Mii, jednemu z licznego grona niewiele wartych facetów, dla których dziewczyna straciła niegdyś głowę. Żeby pomóc ojcu i uratować swoją rodzinę, Mia musi spłacić dług, zatrudnia się więc jako ekskluzywna dziewczyna do towarzystwa w firmie ciotki, aby co miesiąc dokonywać spłat. Wystarczy, że spędzi miesiąc z bogatym facetem, z którym nie musi uprawiać seksu, aby mieć na kolejną ratę. Łatwizna?

Pierwsze trzy miesiące – styczeń, luty, marzec – spędza kolejno w Malibu, w Seattle i w chicago. Mężczyźni, którzy płacą za jej czas, są znani i bogaci. Weston charles channing trzeci – scenarzysta i reżyser znanej serii filmów – zatrudnia Mię, aby strzegła go przed zakusami młodych kobiet gotowych na wszystko, byle tylko trafić do świata show biznesu. W lutym jest muzą znanego francuskiego malarza Aleca Dubois i pozuje do obrazów, w marcu zamieszkuje z Anthonym Fasano i jego partnerem Hectorem. Tym razem Mia wciela się w rolę narzeczonej Anthony’ego – boksera i spadkobiercy bogatej włoskiej rodziny, który pilnie strzeże swojego sekretu przed najbliższymi.

__________________________________________________________________________

"Sama się prosiła" Louise O'Neill Data premiery: 11 stycznia 2017 | Wydawnictwo: Feeria Young  | Cena: 34,90 zł | Liczba stron: 344 |

Początek lata w małym irlandzkim miasteczku. Emma O'Donovan, piękna i nieustraszona osiemnastolatka, idzie z przyjaciółkami na imprezę. Są na niej wszyscy, a ich oczy są zwrócone na nią.

Następnego dnia rano rodzice znajdują ją nieprzytomną na progu domu. Krwawi, jest brudna i zdezorientowana. Co gorsza, nie pamięta, co stało się poprzedniego wieczoru. Wie tylko tyle, że nikt nie odpowiada na jej esemesy. W szkole ludzie odwracają się od niej i szepczą za jej plecami. Nic nie pamięta z imprezy, ale ktoś wstawił na Facebooka jej zdjęcia. Zdjęcia, których nigdy nie zapomni. 

Teraz w oczach wszystkich jest łatwa. Jest niczym.

Zdjęcia idą w świat. Rozpoczyna się dochodzenie, które prowadzi do podziałów w społeczności. Pojawiają się media, ludzie opowiadają się po różnych stronach, nagle każdy ma o niej coś do powiedzenia.
 
Mocna historia o tym, jak strasznym, piętnującym i zawstydzającym doświadczeniem jest gwałt.


__________________________________________________________________________

"Wotum nieufności" Remigiusz Mróz Data premiery: 11 stycznia 2017 r.  | Wydawnictwo: Filia | Cena: 39,90 zł | Liczba stron: brak informacji |


Pierwsza polska seria political fiction!

Marszałek sejmu, Daria Seyda, budzi się w pokoju hotelowym, nie pamiętając, jak się w nim znalazła ani co się z nią działo przez ostatnich dziesięć godzin. Jest przekonana, że stała się ofiarą manipulacji, ale nie wie, kto ani dlaczego może za nią stać. Tymczasem Patryk Hauer, wschodząca gwiazda prawicy, podczas prac komisji śledczej odkrywa polityczny spisek sięgający najistotniejszych osób w kręgach władzy.

Seyda i Hauer znajdują się po przeciwnych stronach sceny politycznej. Dzieli ich wszystko, ale połączy jedna sprawa…

__________________________________________________________________________

"Stan nie!błogosławionyMagdalena Majcher  Data premiery: 11 stycznia 2017 r.  | Wydawnictwo: Pascal | Cena: 34,90 zł | Liczba stron: 384 |


Ciepła opowieść o niespodziewanym macierzyństwie i trudnych życiowych wyborach.

Pola jest szczęśliwa – właśnie skończyła 28 lat, realizuje się zawodowo, ma kochającego męża. Poukładane życie do góry nogami wywracają dwie kreski… na teście ciążowym. A przecież jej plany były inne! W dodatku, lekarze podejrzewają, że dziecko może mieć wadę genetyczną.

Pola staje przed najtrudniejszą decyzją w swoim życiu. Decyzją, którą musi podjąć samodzielnie. Czy uda jej się pokochać rosnące w niej życie?


__________________________________________________________________________

"Ogień, który ich spala" Brittainy C. Cherry Data premiery: 25 stycznia 2017 r. | Wydawnictwo: Filia | Cena: 39,90 zł | Liczba stron: Brak informacji | 


Był sobie kiedyś chłopiec, którego pokochałam. 

Logan Francis Silverstone był moim zupełnym przeciwieństwem. Kiedy tańczyłam jak urzeczona, on podpierał ścianę. Przeważnie milczał, podczas gdy mnie trudno było uciszyć. Uśmiech przychodził mu z wysiłkiem, natomiast ja unikałam smutku. Pewnej nocy dostrzegłam ciemność, która czaiła się głęboko w nim. 

Każdemu z nas czegoś brakowało, jednak razem mieliśmy wszystko. Z obojgiem było coś nie tak, ale obok siebie zawsze czuliśmy, że wszystko jest jak należy. Byliśmy jak spadające gwiazdy przecinające nocne niebo w poszukiwaniu życzenia, modlące się o lepsze jutro. Aż do dnia, w którym go straciłam. Jedną pochopną decyzją zaprzepaścił nasz związek.

Był sobie chłopiec, którego pokochałam. I przez kilka krótkich chwil - trwających tyle co oddech, co szept - pomyślałam, że może i on mnie kocha.
__________________________________________________________________________

"Naznaczeni śmiercią" Veronica Roth  Data premiery: 17 stycznia 2017 r.  | Wydawnictwo: Jaguar | Cena: 44,90 zł  | Liczba stron: Brak informacji |

Pierwszy tom nowego cyklu autorki "Niezgodnej", którego gatunek można określić jako pogranicze sf i fantasy z elementami prozy psychologicznej.

Na planecie Thuvhe żyją dwa nienawidzące się wzajemnie i walczące o władzę ludy. Cyra i Akos mieszkają po dwóch stronach granicy. Ich losy splatają się brutalnie. Początkowa wrogość przeradza się we wzajemne ukojenie. Kiełkujące uczucie wymaga zaprzeczenia dawnym relacjom, obsesjom, wyobrażeniom. Bo dla każdego najtrudniejszym wyborem jest wybór samego siebie.
__________________________________________________________________________

"Piętno" Steve Cartwright Data premiery: 11 stycznia 2017 r. | Wydawnictwo: Burda Publishing Polska  | Cena: 34,90 zł | Liczba stron: brak informacji |


On chce, by całkowicie poddała się jego woli. Ona się boi, że już nigdy nie będzie pragnąć niczego innego.

Gdy Sofia McBride po raz pierwszy spotyka silnego i zdecydowanego Cade’a Donovana, słyszy ostrzeżenie, by zachowała dystans. Choć wie, że powinna posłuchać tej rady, jest oszołomiona siłą, z jaką przyciąga ją ten onieśmielający mężczyzna. Wie, że powinna trzymać się od niego z daleka, ale pomimo starań nie potrafi się oprzeć jego erotycznym żądaniom. Im bardziej jest usidlona, tym lepiej zdaje sobie sprawę, że wcale nie chce uciekać.

Przez całe swoje życie Cade Donovan, tajemniczy właściciel ogromnego rancza, wybierał kobiety, które nie oczekiwały od niego zbyt wiele. Jednak gdy burza więzi go w domu wraz z Sofią, zupełnie inną od dotychczasowych miłostek Cade’a, która nie ma w zwyczaju przyjmować odmowy, jego zasady zdają się na nic. Cade pragnie wszystkiego, co Sofia ma do zaoferowania, lecz szybko odkrywa, że jej uroda skrywa determinację, której nie brał pod uwagę. Jej niezależna natura sprawi, że Cade pozbędzie się swoich demonów i przejdzie drogę, która zmieni ich oboje na zawsze.

__________________________________________________________________________

"Gracz" Vi Keeland Data premiery: 26 stycznia 2017 r. | Wydawnictwo: Kobiece  | Cena: 36,90 zł | Liczba stron: 392 |


Niektórzy faceci są po prostu bezczelni, aroganccy, zawadiaccy i pewni siebie w ten niezwykle irytujący sposób, który kojarzy każda kobieta. Ale przy tym… jakże seksowni. Taki jest Brody Easton. Typowy gracz – przystojny, szalenie męski, a tupet to pewnie jego drugie imię. Z przyjemnością i premedytacją bierze udział w swoistej grze, w której stawką jest dziki seks. Krótkoterminowy cel? Panienka do łóżka.
Delilah, początkująca dziennikarka sportowa po raz pierwszy spotyka Brody’ego w męskiej szatni. Zawodnik jeszcze przed rozpoczęciem wywiadu zdecydował się odsłonić wszystkie karty. I to dosłownie. Nieprzewidywalny i bezpruderyjny, zrzucił przed nią ręcznik przepasający jego biodra. Przed obiektywem. Trudno stwierdzić czy liczył na flirt, czy po prostu chciał zaliczyć. Ale jedno wiadomo – Brody się nie patyczkuje. Znajomość rozpoczęta w taki sposób może potoczyć się różnie.

Fani gorącego romansu sportowego będą zachwyceni. Strony Gracza iskrzą od chemii między głównymi bohaterami. Delilah nie jest bardzo zasadniczą osobą, ale jednej reguły twardo się trzyma – nie umawia się z graczami. Jest pewien problem – Brody ma wobec niej inne plany. Męska, kierowana instynktem zdobywcy duma nie pozwoli mu po prostu odpuścić.

Kto odniesie zwycięstwo w tej piorunującej rozgrywce? Wprawiony gracz czy opierająca się jego urokowi dziennikarka?

__________________________________________________________________________

"Ps. I like you" Kasie West Data premiery: 11 stycznia 2017 r. | Wydawnictwo: Feeria Young  | Cena: 37,90 zł | Liczba stron: 392 |

Co robisz, gdy podczas lekcji chemii w głowie wirują ci zamiast pierwiastków fragmenty ulubionych piosenek?

Lily po prostu zapisała wers z ukochanego utworu na ławce. Niczego nie oczekiwała, a jednak następnego dnia zobaczyła, że ktoś dopisał kolejne zdanie. Ktoś, kto najwyraźniej zna tekst tej piosenki. Jak to możliwe, że w tej nudnej szkole ktoś także kocha alternatywne zespoły?

Wkrótce ławkowa korespondencja między Lily a tajemniczym miłośnikiem muzyki nabiera tempa. Rozmawiają nie tylko o muzyce, ale i o swoich problemach i stają się sobie coraz bliżsi. Kim jest ta tajemnicza bratnia dusza?

Pogodna, pełna wdzięku i ciepła historia o przyjaźni i miłości, i o tym, że nigdy nie warto nikogo sądzić po pozorach.
__________________________________________________________________________

I jak się wam podobają wybrane przeze mnie książki? Którą z nich z chęcią byście zakupili? 

Piszcie w komentarzach! 

Miłego zaczytanego dnia, Marlena Marszałek <3

17 komentarzy:

 1. Mnie zaciekawiły dwie pozycje "Ogień, który ich spała" i "Stan nie!błogosławiony". Koniecznie muszę po nie sięgnąć. :)
  I nie mogę się już doczekać pierwszego piątkowego wieczoru z książką. :)
  Buziaki :*

  OdpowiedzUsuń
 2. "Sama się prosiła" brzmi ciekawie. Szczególnie, że to nadal trudny temat w naszym społeczeństwie, a ofiary wciąż są piętnowane gdy sprawcę często wiele osób próbuje usprawiedliwić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie i dlatego znalazła się w tym zestawieniu. Sądzę, że to najbardziej wartościowa pozycja ze wszystkich.

   Usuń
 3. Pogranicze sf i frantasy to coś dla mnie

  OdpowiedzUsuń
 4. "Ps. I like you" Kasie West i "Margo" Tarryn Fisher muszę je mieć! :) Bardzo ciekawy post liczę na takich więcej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Naznaczeni śmiercią brzmi ciekawie, okładka też zachęca :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda <3 Co jak co, okładka jest przepiękna :D

   Usuń
 6. Piętno to coś, co na pewno przeczytam. ! Bardzo zaciekawiłaś mnie tą listą. Jeszcze tu poszperam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Och ten Mróz, wszędzie się pojawia tymczasem mnie nie rusza.Zamiast tego ma chrapkę na ,,Naznaczeni śmiercią'', książke Kasie West i to właściwie było by na tyle z tego co mnie zaciekawiło. Pozdrawiam, Wielopasja

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mroza serdecznie polecam z całego serducha! Pisze świetne książki ^^ Wart chociaż spróbować! <3

   Usuń
 8. Wszystkie książki zapowiadają się świetnie. Tylko skąd wziąć na wszystkie hajs... xD

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja do tego zestawienia dodałabym jeszcze: “Jak płatki śniegu”, Denise Hunter - książkę, która jest bardzo dobrze oceniana na GoodReads.com. Zgadzam się, że jedną z największych nowości noworocznych jest kolejna książka Mroza, która zaczyna jego pierwszą serię kryminalną w świecie wielkiej polityki. Kiedy Wam o tym pisze ta książka jest już w sprzedaży i zbiera rewelacyjne recenzje. A pisałam o tym, o tu:) http://www.coprzeczytac.pl/ksiazkowe-premiery-2017/

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon.