24.12.16

Wigilijny Book TagZASADY:
Wybieramy 10 książek, zapisujemy ich tytuły na karteczkach, a następnie losujemy jedną i otwieram ją na losowej stronie. Pierwsza osoba której imię zobaczymy, będzie odpowiadała danej kategorii. 

Ja wybrałam:

1. Bestia. Prawdziwa historia księcia
2. Fairy Tail tomik 1
3. One Piece tomik 1
4. Tokyo Ghoul tomik 1
5. Piękne istoty
6. Pamiętniki wampirów księga 1
7. Pax
8. Ucieczka w dzicz. Seria Wojownicy
9. Plaga samobójców
10. Niezrównani

Zanim zaczniemy, to powiem tylko, że leciutko oszukałam, bo zamiast samych książek, wybrałam 3 mangi. Wybaczycie? Hah, większość książek, które czytałam były z biblioteki, dlatego nie miałam dużego wyboru. W mangach będę wybierać bohatera na zasadzie, na którego pierwsze spojrzę.

1. Bohater, który ubierze choinkę.
"One Piece" - Luffy. Bardzo dobrze go znam i wiem, że to najgorszy wybór w kwestii osoby ubierającej choinkę. On jest tak głupi i tępy, (choć niezwykle zabawny i jak chce, to zrobi wszystko, ale to nie zmienia faktu że jest idiotą), że ubieranie choinki będzie dla niego czymś nie do zrobienia. Prędzej ją zniszczy, albo się znudzi i zostawi, by pójść podjeść coś u naszej wigilijnej kucharki. Uwielbiam Luffy'ego, ale on i choinka? Nigdy w życiu! 

2. Wigilijna kucharka.
"Pamiętniki Wampirów" (tu idealnie nadawał się Sanji z One piece) - Elena. Nie wiem czy Elena potrafi gotować, nie pamiętam tego. Ale sądzę, że dałaby radę, to zaradna dziewczyna. Tylko mam nadzieję, że Stefano i Damon nie będą jej przeszkadzać. Bo inaczej nici z naszej Wigilii.

3. Bohater, który przebierze się za Świętego Mikołaja.
"Tokyo Ghoul" - Rize. Nie, nie. Tylko nie ona. Ja nie chcę takiego mikołaja. Ona jest straszna. Jest podstępną, żądną krwi (a raczej mięsa, w końcu jest ghoulem), wredną i przerażającą osobą. Dzięki Bogu, w mandze szybko umiera. Nie wytrzymałabym z nią. Ona w swoim worku trzymałaby pewnie zamiast prezentów, narzędzia do tortur. Bardzo, bardzo zły wybór. Ale może nas czymś zaskoczy? 

4. Bohaterowie, którzy znajdą się pod jemiołą.
"Bestia. Prawdziwa historia księcia."  - Gaston, Bestia. Ja się załamałam. Czemu na mojej Wigilii szerzy się gejowska miłość?! I to jeszcze dwóch największych wrogów! Gaston i Bestia pod jemiołą. Te Święta naprawdę mają moc, żeby aż tak ludzi odmieniać. A co z Bellą? Ja naprawdę nie mam pojęcia co tu się dzieje!

5. Bohater, który wygra rodzinny konkurs kolęd.
"Plaga Samobójców" - James. Jeśli dobrze pamiętam, to miał talent do śpiewu. Ale znając życie pewnie źle pamiętam. Ale ma czy nie ma, na pewno dałby sobie radę. Wierzę w niego! Tylko, żeby pamiętał kolędy.

6. Bohater, który przyjdzie jako niespodziewany gość.
"Niezrównani" - Layla. Nie pamiętam jej dobrze, ale przyjmę każdego. Na pewno spędzimy ten czas ciekawie! 

7. Bohater, który dostanie nietrafiony prezent.
"Piękne Istoty" - Lena. Szkoda, ona jest taką wspaniałą dziewczyną! Zasłużyła na najlepszy prezent na świecie! Uwielbiam jej i przykro mi, że akurat na nią trafiła. Może James zaśpiewa jej coś, żeby ją pocieszyć? A Elena da coś słodkiego i pysznego! 

8. Bohater, który zaśpi na pasterkę.
"Fairy Tail" - Lucy. Ona i zaspanie? Pewnie walczyła z jakimś potworem i to dlatego. Nieładnie Lucy zaspać na pasterkę. Nieładnie! 

9. Bohater, który będzie zmywał naczynia po kolacji wigilijnej.
"Pax" - Pax. Eeee, lis będzie zmywał naczynie? Aha. Biedny lisek! Nie da rady, pójdę mu pomóc. Jest cudowny <3

I to by było na tyle! Jak się Wam podobała nasza książkowo-mangowa Wigilia? Może nie wyszła idealnie, może wszyscy pod koniec umrzemy, bo pożre nas Rize, ale mam nadzieję, że upłynęła nam w radosnej atmosferze! 

Ja nie nominuję nikogo. Dziś Wigilia, więc biegnę pomóc mamie w przygotowaniach! Widzimy się 26 grudnia! 

I zanim pójdę! Życzę Wam wspaniałych zaczytanych świąt, pełnych miłości i szczęścia! I jak najwięcej książkowych prezentów ;) 

Całuję i ściskam, Marlena Marszałek <3


1 komentarz:

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon.