2.2.16

Esencjowe Zapowiedzi #2 2016 - 10 najciekawszych premier lutego!

Witajcie kochani książkocholicy!

Nastał już luty, więc nadszedł też czas na kolejną porcję książkowych pyszności, które pojawią się w tym miesiącu na półkach księgarń! Jak zawsze wybrałam 10 pozycji, po które warto będzie sięgnąć.

Wybór był niesamowicie trudny, mimo iż luty będzie krótki, wydawcy szykują dla nas całe stosy wspaniałych książek, które tylko czekają, by ktoś z Was je przygarnął! Jednak, po prawie godzinie zastanawiania się, udało mi się!

Dlatego też, bez zbędnego przedłużania, serdecznie zapraszam do zapowiedzi lutowych (czy tylko mnie wydaje się, że brzmi to dosyć… Osobliwie? Hah)

_____________________________________________________

"Sześć serc" L.H. Cosway | Data premiery: 10 luty 2016 | Wydawnictwo: Filia | Cena 39,90 zł |
Liczba stron - brak infromacji
Poznajcie opowieść, Jaya Fieldsa, iluzjonisty, mentalisty, spryciarza.

Myślę trójkątami. Wy myślicie liniami prostymi. Pokażę wam stół i przekonam, że to krzesło. Dym i lustra, sztuczki i triki. Oszukuję i zwodzę. Ale przede wszystkim stawiam na dobre przedstawienie.

Wszyscy sądzą, że zabiłem człowieka, ale nie zrobiłem tego. Pragnę zemsty. Pragnę jej dla siebie i dla niej. Chcę rewanżu dla całej naszej szóstki. Ona mnie nie pamięta, choć jest przyczyną tego wszystkiego. Będzie moją nagrodą, gdy wszystko dobiegnie końca. Jeśli tylko okażę się dość silny.

Zatem śmiało, wybierzcie kartę. Wejdźcie i obejrzyjcie przedstawienie. Spójrzcie na moje dłonie, przyjrzyjcie się uważnie, tak byście nie widzieli tego, co się dzieje naprawdę. Zniszczę wasz świat w świetle reflektorów. Nie zorientujecie się co robię, dopóki nie będzie za późno. Mam tylko jedno serce, a kiedy moje wielkie oszustwo dobiegnie końca, wręczę je właśnie jej. Usiądźcie wygodnie, znajdujecie się na początku jazdy z piekła rodem.

_____________________________________________________

"Panika" Lauren Oliver | Data premiery: 2 luty 2016 | Wydawnictwo: Otwarte | Cena: 36,90 zł | Liczba stron: 360

Wyobraź sobie senne, pogrążone w beznadziei miasteczko. Wyobraź sobie dziewczynę, która nie wierzy, że może ją spotkać coś dobrego.

Wyobraź sobie grę, w której każdy musi podjąć śmiertelne ryzyko, by wygrać wielką nagrodę – przepustkę do lepszego życia.

Ta gra to Panika. Nikt nie wie, kim są sędziowie, którzy wymyślają zadania i czuwają nad przebiegiem rywalizacji. Uczestnicy zostają zmuszeni do przesunięcia własnych granic, do wyjścia poza strefę bezpieczeństwa, do stawienia czoła najgłębszym lękom.

Dziewczyna ma na imię Heather. Od zawsze pogardzała grającymi w Panikę. Ale kiedy jej chłopak odchodzi do innej, pełna wściekłości, bólu i rozpaczy zmienia swoje podejście i decyduje się przystąpić do rywalizacji. Nigdy nie spodziewała się, że to zrobi. Aż do tego lata. Czy masz odwagę poznać jej historię?


_____________________________________________________

"Niepokój" Maggie Stiefvater | Data premiery: 3 luty 2016 | Wydawnictwo: YA! | Cena: 34,99 zł | Liczba stron: 432 

Drugi tom niezwykłej trylogii. Przyszłość ma to do siebie, że lubi zaskakiwać...

Miłość. Grace i Sam nareszcie mogą być razem, chociaż muszą walczyć o swoje uczucie. Walczyć z przeszłością, o której trudno zapomnieć. Z przyszłością, której trzeba stawić czoła. I z rodzicami Grace, którzy nie rozumieją miłości.

Zmagania. W mieście pojawia się nowy wilk, Cole. Pełna bólu, cierpienia i tajemnic przeszłość sprawia, że zmaga się sam ze sobą: nie chce już nigdy być człowiekiem – woli pozostać wilkiem. Na zawsze.

Niepokój. Przyszłość staje się coraz bardziej niepewna, gdy wydarzenia z przeszłości dają o sobie znać. Czy coś może rozdzielić Grace i Sama? I jaką rolę w życiu bohaterów odegra Cole?

_____________________________________________________

"Zazdrośnice" Éric-Emmanuel Schmitt Data premiery: 17 luty 2016 | Wydawnictwo: Znak | Cena: 26,90 zł | Liczba stron: 144

Nienawidzę miłości. Pragnę się buntować przeciwko niej. Jeśli kochać oznacza cierpieć, przestać być panem samego siebie, zostać niewolnikiem, to ja nie chcę kochać.

Wolę uderzać. Wolę prowokować.

Pragnę pokoju, nie wojny. Jednak gdyby okazało się, że to nieuniknione, prowadziłabym wojnę.

Anouchka, Julia, Raphaëlle, Colombe – cztery przyjaciółki od serca, na zawsze. Od dziecka zwierzały się sobie ze wszystkiego, dzieliły każdą radością i smutkiem. Wierzą, że miłość przemija, lecz przyjaźń jest wieczna. Jednak gdy Raphaëlle zaczyna korespondować z chłopakiem, z którym spotykała się Julia, więzi łączące cztery przyjaciółki zostają wystawione na ciężką próbę...

W swojej najnowszej książce Eric-Emmanuel Schmitt sprawdza, do czego jesteśmy zdolni, gdy zawładnie nami zazdrość i uraza. Jak cienka linia dzieli miłość i nienawiść, przyjaźń i zemstę?


_____________________________________________________

"Spełnienia marzeń!" Katarzyna Michalak Data premiery: 3 luty 2016 | Wydawnictwo: Wyd. Literackie | Cena: 34,90 zł | Liczba stron: 272

Osiemnastoletnia Klaudia rozpoczyna nowe życie. W małym, niewyremontowanym domku na warszawskiej Białołęce, bez grosza przy duszy, za to z wielkim marzeniem i jeszcze większym sekretem.

Chociaż taka młoda wiele już w życiu wycierpiała. Dziewczyna jednak ma nadzieję, że uda się jej nie tylko uciec przed demonami z przeszłości, ale też samodzielnie stanąć na nogi i odnaleźć spokój. A może los podaruje jej o wiele więcej?

Gdy postanawia odpowiedzieć na lokalne ogłoszenie o pracy, która ma polegać na opiece nad niewidomym mężczyzną, nie spodziewa się, że właśnie w tym momencie rozpocznie się zupełnie nowy rozdział jej życia. Kamil, jej dwudziestoletni podopieczny, jest utalentowany, przystojny, krnąbrny i także doświadczony przez los. Między tymi młodymi ludźmi zaczyna się rodzić uczucie, choć nie wszyscy są z tego zadowoleni, a i przeszłość zaczyna upominać się o Klaudię.

Czy uda im się spełnić swoje marzenia, na przekór wszystkim przeszkodom?

Wzruszająca, zaskakująca opowieść, od której jak zwykle nie będzie można się oderwać, aż do samego końca!

 ____________________________________________________

"Kamień i sól" Victoria Scott Data premiery: 17 luty 2016 | Wydawnictwo: IUVI | Cena: 34,90 zł | Liczba stron: Brak informacji

Jak daleko się posuniesz, by przeżyć?

Tella ma za sobą przerażającą przeprawę przez dżunglę i pustynię. Nie może się już wycofać. W kolejnych etapach wyścigu zmierzy się z ukrytymi niebezpieczeństwami oceanu, mrożącym oddech górskim zimnem oraz... nowymi, pokrętnymi zasadami wyścigu.

Co jednak, jeśli niebezpieczeństwo leży jeszcze głębiej? Jak można ufać komukolwiek, skoro wszyscy mają jakieś sekrety? Co zrobić, gdy osoba, na której najbardziej polegasz, nagle przestaje cię wspierać? Jak wybrać między jednym życiem a drugim?

Wyścig dobiega końca. Wystartowało stu dwudziestu dwóch uczestników. Kiedy Tella i ci, którzy przeżyli, stają do ostatniego etapu, jest ich zaledwie czterdziestu jeden. . . i tylko jedna osoba może zwyciężyć.
_____________________________________________________ 

"Obsesja" Jennifer Armentrout Data premiery: 17 luty 2016 | Wydawnictwo: Filia | Cena: 39,90 zł | Liczba stron: Brak informacji

Jest arogancki, apodyktyczny i... to facet, dla którego można umrzeć.

Hunter to bezlitosny zabójca. Ministerstwo Obrony trzyma go w garści, co nie jest do końca złe, ponieważ zabija złych gości. W większości przypadków lubi swoją robotę. Do czasu, kiedy trafia mu się zlecenie, jakiego do tej pory nie miał - chronić.

Serena Cross nie uwierzyła swojej przyjaciółce, że widziała, jak syn potężnego senatora zmienia się w coś... nieludzkiego. Kto by uwierzył?

Ale kiedy staje się świadkiem morderstwa, dokonanego przez obcego, zostaje równocześnie wciągnięta do świata, w którym się morduje by zachować jego sekrety.

Hunter wkrótce złamie wszystkie zasady według których żył, przeciwstawi się swoim mocodawcom, tylko po to by była bezpieczna. Ale czy to obcy i rząd są największym zagrożeniem? A może to on sam?_____________________________________________________

"Mały przyjaciel" Donna Tartt Data premiery: 17 luty 2016 | Wydawnictwo: Znak | Cena: 54,90 zł | Liczba stron: 608

Alexandria w stanie Missisipi, Dzień Matki. Mały Robin Dufresnes zostaje powieszony na drzewie w ogródku rodziców. Dwanaście lat później zagadka jego śmierci pozostaje nierozwiązana. Harriet, która była niemowlęciem w momencie śmierci brata, postanawia znaleźć i ukarać mordercę i scalić rodzinę, która rozpadła się po tej tragedii.

Uzbrojona w wiedzę zaczerpniętą z książek przygodowych, Harriet, w towarzystwie najlepszego przyjaciela, szuka zemsty w śmiertelnie niebezpiecznym półświatku amerykańskiego Południa.

Mały przyjaciel, druga powieść w dorobku Donny Tartt, była nominowana między innymi do Orange Prize. To amerykańska powieść gotycka, a zarazem epicka opowieść o zemście, utracie niewinności i sprawiedliwości, którą pragnie się wymierzyć samemu.
_____________________________________________________ 

"Xięgi Nefasa. Tom 1. Trygław. Władca losu" Małgorzata Saramonowicz Data premiery: 3 luty 2016| Wydawnictwo: Znak | Cena:36,90 zł | Liczba stron: 480

Podczas zakazanego rytuału w sekretnej świątyni boga o trzech obliczach losy trojga dzieci zostają ze sobą splecione na zawsze. Jednego dnia się narodzą i jednego dnia będą musiały umrzeć. Wśród nich jest potomek Bolesława zwanego Krzywoustym.

XII wiek, Polska. Gorliwi wyznawcy Kościoła z krzyżem na piersi i litanią na ustach tępią wiarę w starych bogów. Kraj stoi na skraju przepaści. Jeśli Bolesław nie doczeka się syna, straci tron. Jego tajemniczy kronikarz Nefas jest świadom zagrożenia. Zwraca się do mrocznych kapłanów Trygława, prosząc, by odmienili Przeznaczenie. Wkrótce przekona się, co uczynił...

Czerpiąc z historii i słowiańskiej mitologii, Małgorzata Saramonowicz stworzyła sagę fantasy na miarę A. Sapkowskiego, J. Grzędowicza i G. R. R. Martina.

               
_____________________________________________________

"Kalina w malinach. Tom 1. I że ci nie odpuszczę" Joanna Szarańska Data premiery: 3 luty 2016| Wydawnictwo: Czwarta Strona | Cena: 34,90 zł | Liczba stron: 314

To miał być najpiękniejszy dzień w życiu Kaliny. Długa, biała suknia, ukochany mężczyzna u boku i uroczyste słowa „I nie opuszczę cię aż do śmierci”. Piękny sen pryska, kiedy przed ołtarzem okazuje się, że pan młody wkrótce zostanie tatusiem... dziecka innej kobiety. Kalina, mimo niespodzianki, postanawia wykorzystać jedyny prezent ślubny, jaki otrzymuje po przerwanej ceremonii – voucher do spa w zabytkowym dworku. Uzbrojona w walizkę fatałaszków i powieść o Bridget Jones wyrusza, by zakosztować luksusów i wyleczyć złamane serce...

Niedoszła panna młoda trafia do niezwykłego miejsca, gdzie brakuje wanny z hydromasażem i drogich kosmetyków, zaś urodę poprawia się kozim twarożkiem i kąpielami w mleku. Niespodziewany splot okoliczności sprawia, że Kalina pojawia się w dworku w zupełnie innym charakterze niż planowała, a to dopiero początek niespodzianek...

„I że ci nie odpuszczę” jest komedią z nutką kryminału i ociupinką romansu.

_____________________________________________________

Wpadła Wam któraś książka w oko? Dajcie znać, jakich książek Wy oczekujecie i po które z tych, które Wam przedstawiłam najchętniej byście sięgnęli :) 
Pozdrawiam cieplutko i życzę pysznej lektury, Marlena Marszałek <3
                

11 komentarzy:

 1. "Sześć serc" i "Mały przyjaciel" bardzo ciekawie się zapowiadają. :) Na pewno sięgnę po "Obsesję". :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś mi się zdaje, że "Sześć serc" to będzie coś cudownego <3 Uwielbiam klimaty iluzjonistów :)

   Usuń
 2. Kilka z tych książek z chęcią zobaczyłabym na swojej półce ;) Może po urodzinach odłożę trochę i kupię co nieco ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. W tym miesiącu bardzo zainteresowało mnie nie wymienione przez Ciebie "Szaleństwo"... zakochałam się w tego typie książkach ♥

  zaczarowana-me.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałam tą książkę dać, ale jakoś zrezygnowałam :D

   Usuń
 4. Wow, zapowiada się na prawdę bardzo ciekawie. Mam nadzieję, że zaopatrzę się w kilka tych książek! :) Super blog, zostaję na stałe!

  ksiezycova.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. <3 Dziękuję! Mega się cieszę. Im nas więcej tym weselej :3

   Usuń
 5. Lepiej nie będę wymieniać, jakie bym przeczytała, bo musiałabym chyba zrobić na odwrót napisać tą której bym nie przeczytała.


  Pozdrawiam i zapraszam do siebie
  http://tylkomagiaslowa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon.