3.8.16

Książkowe zapowiedzi # 7 - Sierpnień - 10 najciekawszych premier!

Nadszedł ten dzień.
1 sierpnia.

Rozpoczęła się kolejna przygoda, nowa szansa! Każdego dnia mamy szansę, by coś w sobie zmienić, sprawić, że będziemy lepsi! Nowy miesiąc to szansa. Walczcie o siebie i swoje marzenia! <3 (Takie to trochę niepasujące do tematu posta, ale ciiii! Staram się zmotywować również siebie :3).

Skończmy już z tymi bzdurami, serdecznie zapraszam was do najnowszego posta! Wiem, że mnie kochacie, wiem :)
___________________________________________________________________________

 "Immunitet" Remigiusz Mróz Data premiery: 31 sierpnia 2016  | Wydawnictwo: Czwarta Strona | Cena: brak info | Liczba stron: brak info

Najmłodszy w historii sędzia Trybunału Konstytucyjnego zostaje publicznie oskarżony o zabójstwo człowieka, z którym nic go nie łączy. Ofiara pochodzi z innego miasta i nigdy nie spotkała swojego rzekomego oprawcy, mimo to prokuratura zaczyna zabiegać o uchylenie immunitetu.

Spisek na szczytach władzy? Polityczna zemsta? A może sędzia jest winny?

Oskarżony zwraca się o pomoc do znajomej ze studiów, Joanny Chyłki. Nie wie, że prawniczka, która niegdyś brylowała w salach sądowych, teraz zmaga się z chorobą alkoholową i upiorami z czasów młodości.

Razem zaczynają odkrywać tropy prowadzące do miejsc, gdzie zasady prawa nie sięgają…

___________________________________________________________________________

 "Pani FuriaGrażyna Plebanek Data premiery: 31 sierpnia 2016 | Wydawnictwo: Znak  | Cena:  39,90 zł| Liczba stron: 400

Nie każdy, kto wydaje się ofiarą, naprawdę nią jest. 


Wygląda jak gwóźdź. Za dużo włosów, za chuda, za wysoka. Do nikogo nie pasuje i dla nikogo nic nie znaczy. Dla matki jest wyłącznie darmową pomocą domową, chłopak traktuje ją jak kolejny numer w katalogu podbojów, a małżeństwo to tylko kontrakt. 


Coraz częściej czuje złość. Wie jednak, że nie może jej okazać. Nie wolno, zwłaszcza kobiecie, zwłaszcza obcej. Ale furia, raz obudzona, będzie krążyć w ciele. 


Pierwsza polska powieść o samotności we współczesnej Europie, napisana z perspektywy jej wielokulturowego centrum. 
Zaskakująca i odważna.

___________________________________________________________________________

"Eden. Nowy początek" Mia Sheridan Data premiery: 03 sierpnia 2016 r.  | Wydawnictwo: Septem | Cena: 39 zł | Liczba stron: 312

Nic na świecie nie jest tak mocne jak prawdziwa miłość!

Po tragicznej powodzi, w której na własną prośbę zginęli niemal wszyscy mieszkańcy Arkadii, życie Caldera i Eden zmieniło się diametralnie. Oboje myślą, że to drugie nie żyje, że padło ofiarą zbiorowego szaleństwa sekty. Eden znajduje bezpieczną przystań w domu bogatego jubilera i uczy jego wnuczkę grać na fortepianie, a Calder walczy z demonami pod opieką Xandra — przyjaciela z lat dzieciństwa, który także stracił w powodzi całą swoją rodzinę. Powoli uczą się żyć bez siebie — ona dowiaduje się, że jako dziecko została porwana, i odnajduje matkę, on zostaje uznanym artystą malarzem. Jednak nic nie jest w stanie zapełnić pustki, jaką oboje czują w sercu, zabić tęsknoty za utraconą miłością. Złamane serca pozostają złamane... do czasu, gdy drogi Caldera i Eden znów się przecinają. 

Przypadek czy przeznaczenie? Raz jeszcze powróć do świata, w którym mądrość, miłość i odwaga pozwalają bohaterom przetrwać najcięższe chwile. Zobacz, jak walczą o swoją godność, spełnienie i szczęście. 

"Eden. Nowy początek" to książka o walce dobra ze złem, miłości mocniejszej niż śmierć i sile nadziei, która nie pozwala poddać się rozpaczy. Od zarania dziejów do końca świata.
___________________________________________________________________________

"Wyśnione miejsca" Brenna Yovanoff | Data premiery: 17 sierpnia 2016  | Wydawnictwo: Otwarte | Cena: 34,90 zł | Liczba stron: 360

Są dwie Waverly. 
Pierwsza: ma nieskazitelny wygląd, popularnych przyjaciół, najlepsze oceny w szkole i świetne wyniki w sporcie. 

Druga: to tajemnicza dziewczyna, która zagłusza myśli bieganiem do utraty tchu. W nocy zastanawia się, jak wyglądałoby jej życie, gdyby zrzuciła maskę, którą nosi za dnia. 

Jest dwóch Marshallów. 
Pierwszy: bad boy, który nadużywa alkoholu, ryzykując wydalenie ze szkoły. Nie ma to dla niego znaczenia – w końcu jest nikim. 

Drugi: ten, który czuje więcej, niż przyznaje sam przed sobą. Zmaga się z ciężarem, o którym inni nie wiedzą. 

Waverly i Marshall spotykają się... we śnie. Jest to miejsce, gdzie oboje mogą być sobą. I gdzie dotyk wydaje się równie prawdziwy jak na jawie. Czy odważą się swoje wyśnione miejsca zamienić na rzeczywistość?

___________________________________________________________________________

"Moje serce i inne czarne dziury" Jasmine Warga | Data premiery: 17 sierpnia 2016 | Wydawnictwo: Burda  | Cena: 34,90 zł | Liczba stron: 312

Błyskotliwa i rozdzierająca serce nowa powieść dla fanów "Gwiazd naszych wina" Johna Greena oraz "Eleonora i Park" Rainbow Rowell, opowiadająca o dwojgu nieznajomych, którzy spotykają się po to, aby umrzeć... a w zamian uczą się, jak żyć. 

Szesnastoletnia Aysel, miłośniczka fizyki i muzyki klasycznej, obsesyjnie planuje własną śmierć. Jej ojciec dopuścił się brutalnej zbrodni, która wstrząsnęła całym miasteczkiem, matka nie może na nią patrzeć, bo obecność córki przypomina jej o przeszłości, zaś koledzy i koleżanki z klasy obgadują ją za plecami przy każdej możliwej okazji... Aysel jest gotowa zamienić swoją energię w nicość. 

Dziewczyna ma tylko jeden problem: nie jest pewna, czy starczy jej odwagi, by to zrobić. Wszystko zmienia się, gdy odkrywa stronę internetową, na której ogłaszają się partnerzy do samobójstwa. Użytkownik o nazwie FrozenRobot, a w rzeczywistości zmęczony własną rodzinną tragedią nastolatek imieniem Roman, szuka kogoś, z kim będzie mógł odebrać sobie życie. 

Chociaż Aysel i Roman nie mają ze sobą nic wspólnego, nowa znajomość zaczyna wpływać na dwoje nastolatków w nieoczekiwany sposób. W miarę zbliżania się wyznaczonej daty samobójstwa Aysel zaczyna wątpić, czy to naprawdę najlepsze rozwiązanie. Będzie musiała wybierać między własnym pragnieniem śmierci a próbami przekonania partnera, aby pozostali przy życiu. Tyle że Romana nie tak łatwo przekonać...

___________________________________________________________________________

"Gdzieś tam w szczęśliwym miejscu" Anna McPartlin Data premiery: 31 sierpnia 2016 | Wydawnictwo: Harper Collins  | Cena: brak info | Liczba stron: 400 


Zerkam niespokojnie na widownię. Czy znajdę dość sił, by opowiedzieć ludziom o moim synu?
Jeremy był dobrym, wrażliwym chłopcem, kochałam go tak, jak potrafią tylko matki. Mam poczucie winy, bo daleko mi do ideału. Za długo tkwiłam w związku z jego ojcem-katem, który terroryzował mnie przez lata. Nie zawsze ogarniałam rzeczywistość, czasami przytłaczała mnie proza życia. Nie było mi łatwo pracować na dwa etaty, opiekować się chorą matką, która przestała być sobą, i znosić zmienne nastroje nastoletniej córki. Ból po stracie syna nigdy nie zelżeje, ale wciąż mam dla kogo żyć. Co cię nie zabije, to cię wzmocni…
Mój syn umarł 1 stycznia 1995 roku. Minęło dwadzieścia lat, a ja stoję przed grupą obcych ludzi, by im o nim opowiedzieć.
Głęboki wdech. Zaczynajmy.
___________________________________________________________________________

"Najlepsze chwile w życiu" Maeve Haran Data premiery: 24 sierpnia 2016| Wydawnictwo: Marginesy | Cena:39,90 zł | Liczba stron: 560

Prowokacyjna, szczera, zabawna i inspirująca powieść, która zadaje pytania o to, co świat proponuje kobietom, kiedy się starzeją. Odpowiedzi potrafią zadziwić.

Claudia kocha swoje miejskie życie – każda myśli o wsi przyprawia ją o dreszcze. Ella wciąż czeka na radykalną zmianę. Laura ulega najstarszemu banałowi z książek (co nie znaczy, że łatwiej jej to znieść). Sal spędziła życie na budowaniu kariery, ale nigdy nie zrobiła niczego, na co nie miała wpływu.

Co miesiąc od ponad czterdziestu lat cztery przyjaciółki spotykają się na drinka. Znają się od podszewki: swoje ambicje, kariery, mężów, kochanków, dzieci, nadzieje, lęki, podjęte decyzje i te niepodjęte… Choć czerpią siłę ze swojej przyjaźni, zdają sobie sprawę, że ich życie dalekie jest od oczekiwań. Pokoleniu, które chciało zmienić świat, trudno zaakceptować fakt, że się starzeje. Co więc zostaje? O tym jest ta książka.


___________________________________________________________________________

"Idealna" Magda Stachula | Data premiery: 17 sierpnia 2016 | Wydawnictwo: znak | Cena: 34,90 zł | Liczba stron: 384

Zawsze jest ktoś, kto cię obserwuje. Dla fanów "Dziewczyny z pociągu". 


Anita prawie nie wychodzi z domu. Podgląda ludzi przez kamery miejskiego monitoringu. To jej okno na świat, które pozwala kontrolować wszystko i wszystkich. I zapomnieć o sypiącym się małżeństwie oraz dziecku, które bardzo chciałaby mieć. 

Pewnego dnia znajduje w szafie sukienkę, której nie kupiła. Później szminkę, która jej nie pasuje. Potem wydarza się coś jeszcze...

Ktoś wie o niej wszystko. I powoli realizuje swój plan.

Thriller psychologiczny, którego nie będziesz mógł odłożyć. Takiej autorki jeszcze w Polsce nie było.

_________________________________________________________________________

"Epidemia. Tom 0,5" Suzanne Young | Data premiery: 18 sierpnia 2016  | Wydawnictwo: Feeria Young | Cena: 34,90 zł | Liczba stron: 414

W świecie przed Programem...

A gdyby ktoś wymazał z Twojej pamięci wszystkie wspomnienia i potraktował Cię jak pionka w prowadzonej przez siebie grze? Od kiedy sięga pamięcią, Quinlan pomagała obcym rodzinom pogodzić się ze śmiercią ich dzieci. Jako sobowtór na pewien czas wcielała się w rolę zmarłych nastolatków, dając rodzinie czas na pożegnanie się z ukochanym dzieckiem. Zadanie nie było łatwe, ale Quinn była w tym naprawdę dobra. Nie wiedziała jednak, że sobowtórem jest także we własnym domu...

Jak odnaleźć się w gąszczu kłamstw i fałszywych przyjaciół? Czy w takiej sytuacji można jeszcze komukolwiek zaufać? Żeby odkryć swoją tożsamość, Quinn musi zmierzyć się z najtrudniejszą prawdą, że niczym zwierzątko doświadczalne brała udział w eksperymencie, który miał powstrzymać falę samobójstw. Dziewczyna nie chce być jednak lekiem na toczącą świat chorobę. Czy uda jej się znaleźć odpowiedzi, gdy epidemia zatacza coraz szersze kręgi, wydział żałoby depcze jej po piętach, a ona sama może polegać tylko na sobie?

___________________________________________________________________________

"Nerve" Jeanne Ryan  | Data premiery: 31 sierpnia 2016 | Wydawnictwo: Dolnośląskie | Cena: 34,90 zł | Liczba stron: 296

Uczennica ostatniej klasy liceum dołącza do internetowej gry „Nerve”. Wkrótce odkrywa, że każdy jej ruch jest manipulowany przez anonimowych „obserwatorów”…___________________________________________________________________________


I to by była na tyle kochani! Jest tu jakaś książka, która wpadła wam w oko? A może czekacie na zupełnie coś innego? 

Dajcie mi znać w komentarzach, ja tymczasem pozdrawiam i życzę cudownych lektur, Marszałek Marlena <4

10 komentarzy:

 1. A mi się właśnie najbardziej podoba wstęp do posta ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wstęp świetny! Jak tu Cię nie kochać? :D
  Najbardziej interesuje mnie książka ,,Wyśnione miejsca". Na 100% ją kupię i mam nadzieję, że będzie świetna :)
  Bardzo fajne zapowiedzi :D
  Pozdrawiam <3
  http://ksiazkiwidzianeoczaminatalii.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że chętnie przeczytałabym "Gdzieś tam w szczęśliwym miejscu", mogłabym też sięgnąć po "Idealną" Tylko kiedy, kiedy to wszystko... ;)
  /Pozdrawiam,
  Szufladopółka

  OdpowiedzUsuń
 4. Najbardziej przypadła mi do gustu książka Magdy Stachuli "Idealna" i Brenny Yovanoff "Wyśnione miejsca".

  http://odwaznieeprzezzycie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Już widzę jak mój portfel świeci pustkami :))

  OdpowiedzUsuń
 6. Niezłe zestawienie dla wielbicieli książek. Mnie wpadła w oko"Epidemia", lubię takie klimaty

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam!
  Śledzę Twojego bloga. Bardzo mi się podoba. Nominowałam Cię do LBA! Szczegóły znajdziesz u mnie na blogu: http://siegamypoksiazke.blogspot.com/
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Polecam Eden! Tylko najpierw koniecznie przeczytać Calder, pierwszą część ;-)

  OdpowiedzUsuń
 9. 'Idealna' mnie zaciekawiła ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Pani Furia wydaje mi się najciekawszą pozycją z tych, które przedstawiłaś. :)

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon.