15.5.16

Esencjowe Zapowiedzi #5 2016 r. - 10 najciekawszych premier maja!

Witajcie moi kochani książkoholicy, jest już połowa maja, a ja przychodzę do was z majowymi premierami! Jest ich w tym miesiącu mnóstwo i wybranie 10 było bardzo trudne, ale udało się! Także, koniec mojego gadania, zapraszam do zapoznania się z nowościami!

___________________________________________________________________________

"Ósme życie. Tom 1" Nino Haratischwili Data premiery: 18 maja 2016 r. | Wydawnictwo: Otwarte | Cena: 44,90 zł | Liczba stron: 608

Przejmująca epicka opowieść rozgrywająca się na tle zmieniającej się Europy XX wieku. 

Początek XX wieku. Mroźna zima. Na świat przychodzi Stazja Jaszi, córka najsłynniejszego w carskiej Rosji gruzińskiego wytwórcy czekolady. Wraz ze Stazją i kolejnymi pokoleniami rodziny Jaszi zanurz się w gąszcz historii najkrwawszego ze stuleci. Od pierwszej wojny światowej przez rewolucję październikową i drugą wojnę światową do początku XXI wieku. Od gruzińskich wybrzeży Morza Czarnego po Berlin, Paryż i Londyn. 


___________________________________________________________________________

"Sułtanka Kosem. Księga 1. W haremie" Demet Altınyeleklioğlu | Data premiery: 18 maja 2016 r. | Wydawnictwo: Wielka Litera | Cena: 44,90 zł | Liczba stron: 488

Walka o włądzę, intrygi miłosne na sułtańskim dworze i gotowa na wszystko sułtanka- anioł i demon w jednej osobie. 

Poddani nazywali ją Czarną Królową. Dla sułtana Ahmeda I była jego Mahpeyker – najdroższym Księżycem. Sama jednak w głębi duszy na zawsze pozostała Anastazją, prostą dziewczyną z jednej z greckich wysp. 

Kiedy skończyła zaledwie piętnaście lat, trafiła do sułtańskiego haremu. Od tej pory miała być jedną z wielu niewolnic na dworze sułtana. Los jednak zadecydował inaczej. Jej niepospolitą urodę, wdzięk i inteligencję dostrzegła babka Ahmeda I. Sułtanka wzięła młodą wieśniaczkę pod swoje skrzydła, przygotowując do roli, którą niegdyś sama pełniła. Anastazja została najpotężniejszą kobietą w Imperium Osmańskim, żoną sułtana. Już jako sułtanka Mahpeyker Kösem rzuciła wyzwanie pałacowym intrygom, zawsze czujnym wrogom oraz czającej się na każdym kroku śmierci i zdradzie.

___________________________________________________________________________

"Apollo i boskie próby. Tom 1. Ukryta wyrocznia" Rick Riordan Data premiery: 18 maja 2016 r. | Wydawnictwo: Galeria Książki| Cena: 36,90 zł | Liczba stron: 368

Jak ukarać nieśmiertelnego? Czyniąc go śmiertelnikiem. 

Apollo rozgniewał swojego ojca Zeusa i za karę został strącony z Olimpu. Słaby i zdezorientowany ląduje w Nowym Jorku jako zwykły nastolatek. Pozbawiony nadprzyrodzonych mocy liczący cztery tysiące lat bóg musi nauczyć się, jak przeżyć we współczesnym świecie, dopóki nie zdoła jakoś odzyskać przychylności Zeusa. 

Niestety Apollo ma wielu wrogów: bogów, potwory i ludzi, którzy chcieliby jego ostatecznej zagłady. Potrzebuje pomocy, a do głowy przychodzi mu tylko jedno miejsce, w którym może jej szukać – enklawa współczesnych półbogów znana jako Obóz Herosów.


___________________________________________________________________________

"Krucze pierścienie. Tom 1. Dziecko Odyna" Siri Pettersen Data premiery: 17 maja 2016 r.  | Wydawnictwo: Rebis | Cena: 37,90 zł | Liczba stron: 672


Wyobraź sobie, że brakuje ci czegoś, co mają wszyscy inni. 
Czegoś, co stanowi dowód na to, że należysz do tego świata. 
Czegoś tak ważnego, że bez tego jesteś niczym. 
Jesteś zarazą. Mitem. Człowiekiem. 

Piętnastoletnia Hirka dowiaduje się, że jest dzieckiem Odyna – bezogoniastą zgnilizną z innego świata. Pogardzaną. Budzącą lęk. I ściganą. Ktoś chce ją zabić, by pozostało to tajemnicą. Istnieją jednak gorsze rzeczy niż dzieci Odyna, a Hirka nie jest jedyną istotą, która przedarła się przez bramy... 

Dzikus z Północy kaleczy nożem niemowlę, by ukryć, że dziewczynka urodziła się bez ogona. 
Gnijący członek Rady desperacko walczy o to, by wywołać wojnę. 
Ubóstwiany syn z arystokratycznego rodu wyrzeka się własnego dziedzictwa i godzi mieczem w swoich. 
Mieszkańcy opuszczają swoje domy i gospodarstwa ze strachu przed istotami, których nikt nie widział od tysiąca lat. 
A rudowłosa, bezogoniasta dziewczyna ucieka, by ratować życie, i nie wie, że to wszystko dzieje się z jej powodu. 

___________________________________________________________________________

"Promyczek" Kim Holden Data premiery: 6 maja 2016 r. | Wydawnictwo: Filia | Cena: 39,90 zł | Liczba stron: brak informacji

Tajemnice. 
Każdy jakieś ma. 
Czasem większe, czasem mniejsze. 
Kiedy zostaną ujawnione, mogą uzdrowić. 
Mogą również zniszczyć. 

Życie Kate Sedgwick nigdy nie było bezbarwne. Dziewczyna pomimo problemów i tragedii zachowała pogodę ducha – nie bez powodu jej przyjaciel Gus nazywa ją Promyczek. Kate jest pełna życia, bystra, zabawna, ma również wybitny talent muzyczny. Nigdy jednak nie wierzyła w miłość. Właśnie dlatego – gdy wyjeżdża z San Diego by studiować w Grant, małym miasteczku w Minnesocie – kompletnie nie spodziewa się, że przyjdzie jej pokochać Kellera Banksa. 

Oboje to czują. 
Oboje mają powód, by z tym walczyć. 
Oboje skrywają tajemnice. 

Kiedy wyjdą one na jaw, mogą uzdrowić... 
Mogą również zniszczyć.

___________________________________________________________________________

"Purgatorium. Wyspa tajemnic" Eva PohlerData premiery: 10 maja 2016 r. | Wydawnictwo: Replika | Cena: 34,90 zł | Liczba stron: 304 

Hortense Gray jest psychologiem eksperymentalnym. Ratuje życie, ale ceną, jaką trzeba za to zapłacić jest… śmiertelne przerażenie.

Siedemnastoletnia Daphne Janus nie może uwierzyć, że rodzice pozwalają jej jechać z najlepszym przyjacielem na wakacje. Tak naprawdę pobyt w pięknym kurorcie na niewielkiej wyspie u wybrzeży Kalifornii to ostatnia, desperacka próba jej ocalenia. W miejscu tym są przeprowadzane eksperymentalne terapie dla osób ze skłonnościami samobójczymi. Początkowo niekonwencjonalne zajęcia są ekscytujące – duchy w pokoju, awaria windy, przygoda podczas wycieczki kajakiem – to wszystko robi wrażenie, zwłaszcza kiedy człowiek uświadomi sobie, że w danym dniu terapia dobiegła końca. Ale kolejny dzień przynosi nowe wyzwania…

Gdy podczas jazdy terenowej dziewczyna odłącza się od grupy, rozpętuje się istne piekło. Daphne zaczyna zastanawiać się, czy rodzice wysłali ją na wyspę po to, by jej pomóc, czy też aby ją ukarać.

___________________________________________________________________________

"Śmiejąc się w drodze do meczetu. Przygody muzułmanki w zachodnim społeczeństwie" Zarqa Nawaz Data premiery: 25 maja 2016 r. | Wydawnictwo: Kobiece | Cena: 36,90 zł | Liczba stron: 264

Kiedy w wieku pięciu lat Zarka przybywa z rodzicami do Liverpoolu, doświadcza swoistego szoku kulturowego. Dziewczynka bez trudu zauważa, że zasady, które rodzice wpajali jej od najwcześniejszego dzieciństwa, tutaj, w Wielkiej Brytanii, nie mają zastosowania. Zarka pragnie żyć tak, jak angielskie dziewczynki w jej wieku: swobodnie bawić się z rówieśniczkami, latem zaś nosić zwiewne sukienki, a nie brązowe, kryjące sztruksy. To jednak dopiero początek problemów. Gdy Zarka osiąga wiek nastoletni, jedyne, czego pragnie najbardziej, to pozbyć się owłosienia na nogach i ciasnych upięć włosów, które powodują niewyobrażalny ból głowy. Autorka dowcipnie i niezwykle barwnie opowiada o swoim zaaranżowanym małżeństwie, obrzezaniu dwóch synów, a także świętej pielgrzymce do Mekki. 

Jak pokazuje lektura książki "Śmiejąc się w drodze do meczetu, życie praktykującej muzułmanki w zachodnim społeczeństwie" bywa pełne wyzwań, satysfakcjonujące, a także niejednokrotnie absurdalne. Jak wyjaśnić, czemu Święto Ofiar (Id al-Adha) nigdy nie przypada tego samego dnia w roku albo dlaczego rzeźnicy halal sprzedają także czajniczki i budziki? I jak wytłumaczyć hydraulikowi, że sedes powinien być zamontowany w takiej odległości od umywalki, aby dało się do niej dosięgnąć ręką na siedząco?

___________________________________________________________________________

"Trochę więcej niż uścisk" Marten Melin | Data premiery: 18 maja 2016 r. | Wydawnictwo: Czarna Owca | Cena: 24,99 zł | Liczba stron: 152

Wyobraź sobie, że masz trzynaście lat, a twoja siostra piętnaście. Wyobraź sobie, że poznała nową koleżankę, ładną dziewczynę, która niedawno przeprowadziła się ze Sztokholmu i zaczyna ją zapraszać do was do domu. Że spędzają razem mnóstwo czasu, wieczorami oglądają filmy i tak dalej. I wyobraź sobie, że ta dziewczyna, dwa lata starsza od ciebie, nagle chce robić z tobą mnóstwo różnych rzeczy. Takich, o których dotąd mogłeś tylko pomarzyć w czasie masturbacji. Jak się wtedy zachować?

Mårten Melin w prosty, naturalny sposób opowiada historię trzynastoletniego Mannego i prawie piętnastoletniej Amandy. Jak to jest, kiedy się kogoś lubi, i na czym właściwie polega to coś, o czym wszyscy mówią? "Trochę więcej niż uścisk" to zabawna, a jednocześnie poważna historia, z którą każdy czytelnik w wieku 13–15 lat powinien się zapoznać.

___________________________________________________________________________

"Niezrównani" Alyson Noël Data premiery: 18 maja 2016 r. | Wydawnictwo: HarperCollins | Cena: 34,99 | Liczba stron: 336

Sunset Boulevard najlepiej ogląda się w ciemnych okularach i z grubym portfelem w kieszeni. Jeżeli jakimś cudem dostaniesz się na listę VIP-ów, wejdziesz do najlepszych nocnych klubów w Los Angeles, hedonistycznego nieba dla młodych, stylowych i bogatych. Ale wstępując do tego świata, musisz pamiętać, że już się z niego nie wyrwiesz. 

Trójka osiemnastolatków, Layla, Aster i Tommy, wchodzi do kręgu wybrańców. Zgłaszają się do konkursu, którego celem jest przyciągnięcie do klubu rozchwytywanych celebrytów, zwłaszcza Madison Brooks, najpopularniejszej młodej gwiazdy z Hollywood. Nagrodą są duże pieniądze. Kiedy już się wydaje, że uśmiechnie się do nich szczęście, okazuje się, że Madison zaginęła. Niezrównani to pierwsza część serii Beautiful Idols, w której najpiękniejsze marzenia zmieniają się w koszmar.

___________________________________________________________________________

 "Moje nowe życie" Meg Rosoff Data premiery: 18 maja 2016 r. | Wydawnictwo: YA! | Cena: 34,99 zł | Liczba stron: 256

Zaskakująca i mądra książka o dorastaniu w świecie, który zmienia się na zawsze. 

Piętnastoletnia mieszkanka Nowego Jorku, Daisy, zostaje wysłana do Anglii do swojej ciotki i kuzynów, których nigdy wcześniej nie miała okazji poznać. Daisy nie długo cieszy spokojnym pobytem na farmie. Tuż po jej przyjeździe ciotka wyjeżdża w biznesową podróż, a w Londynie wybuchają bomby. Miasto zostaje zaatakowane przez nieznaną armię. 

Mieszkańcy wioski zostają odcięci od sieci elektrycznej, co czyni farmę jeszcze bardziej odizolowaną od centrum dramatycznych wydarzeń. Mimo toczącej się wojny dom ciotki jawi się jako najbezpieczniejsze miejsce na ziemi, w którym między Daisy a jej kuzynami rodzi się niezwykła więź. Konflikt zbrojny rozwija się, zostawione same sobie dzieci muszą stawić czoła nieznanemu i przerażającemu światu, który zmieni je na zawsze...

___________________________________________________________________________

Jak wam się podobają majowe premiery? Macie coś na oku?
Piszcie w komentarzach! :D 
Pozdrawiam, Marlena Marszałek

4 komentarze:

 1. Okładka do Kosem jest piękna! :D Troszkę kusi mnie ta książka, może dam jej szansę :D
  LeonZabookowiec.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdecydowanie nie przegapię Promyczka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z tych książek najbardziej kusi mnie "Promyczek". Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Promyczek już czytam, jest uroczy :) a kilka innych chętnie przygarnę.

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon.