1.9.17

Jak szybko minęły te wakacje - czyli 10 najciekawszych premier książkowych września 2017 r.!

Wakacje tak szybko minęły. Nie potrafię uwierzyć w to, że w poniedziałek idę do szkoły. To było jak mrugnięcie oczami, ułamek sekundy. Czasami boję się, że całe życie mi tak zleci, że będzie właśnie takim ułamkiem, jednym machnięciem skrzydeł kolibra. Nie chcę by tak się stało, ale wiem, że dokładnie tak będzie. To przykre, ale jednocześnie pocieszające. A dlaczego? Może są wśród was osoby, które wiedzą dlaczego tak twierdzę. Jeśli nie wiecie, to powiem wam tylko tyle, że bardzo zawaliłam, zniszczyłam rok swojego życia i będę musiała go teraz odrabiać, mając dookoła nowych ludzi, podczas gdy moi przyjaciele będą o krok bliżej końca szkoły. Oni ją skończą, ja jeszcze zostanę. 

Nawet nie wiecie, jak strasznie mnie to boli, choć staram się udawać że wszystko jest okej, czasami zdarza mi się w to uwierzyć, to tak naprawdę czuję się martwa w środku. Boję się tego roku i następnego, dlatego też cieszę się że jak już to przetrwam, to będzie mi się wydawało, że było to ledwie mrugnięcie. Jednak wiem, że muszę być silna i się nie poddawać, dlatego też przychodzę do was dziś z wrześniowymi książkowymi premierami, na które chyba najbardziej czekam. Uważam, że nic tak nie poprawia humoru, jak dobra książka, kubek herbaty i ukochana muzyka w tle. Dla tej chwili przy książce, jestem gotowa wytrwać największe cierpienie. 

Wybaczcie mi, że ten post jest taki depresyjny, ale nic nie chcę przed wami ukrywać. 

Także, bez zbędnego przedłużania, serdeczni zapraszam was do zapoznania się z 10 książkowymi premierami :)


___________________________________________________________________

"Zapiski z Rakki. Ucieczka z Państwa Islamskiego" Samir | Data premiery: 13 września 2017 r. | Wydawnictwo: Insignis | Cena: 39,99 zł | Liczba stron: 108

Wstrząsająca książka przesyłana szyfrowanymi wiadomościami z miasta okupowanego przez Państwo Islamskie. 

Zajęta przez Daisz Rakka stała się jednym z najbardziej izolowanych i zastraszonych miast na świecie. Zakazano tam sprzedaży telewizorów, karalne stało się noszenie spodni o nieodpowiedniej długości, a korzystanie z telefonów komórkowych uznano za niewybaczalne przestępstwo. Dziennikarze nie mają wstępu do miasta, a za kontakt z przedstawicielami zachodnich mediów grozi ścięcie. 

Mimo wszystkich tych ograniczeń po kilku miesiącach stresujących i zrywanych rozmów telewizja BBC zdołała się skontaktować z niewielką grupą aktywistów Asz-Szarkijja 24. Jeden z jej członków, podejmując śmiertelne ryzyko, zgodził się opisać swoje doświadczenia. 

Widząc bestialskie mordy, których ofiarami padli jego przyjaciele i krewni, a także będąc świadkiem całkowitego rozkładu życia społecznego i lokalnej gospodarki, Samir walczy z Państwem Islamskim w jedyny możliwy dla niego sposób: przekazując światu, co dzieje się z jego ukochanym miastem. 
Przeczytajcie opowieść Samira.

_______________________________________________________________"Apteka marzeń" Natasza Socha | Data premiery: 13 września 2017 r. | Wydawnictwo: Pascal | Cena: 34,90 zł | Liczba stron: 400

Człowiekowi wydaje się, że jest odporny na śmierć. Że jest objęty ochroną, chociaż inni przecież umierają. Pędzimy samochodami, skaczemy ze spadochronami, balansujemy na granicy życia, a jednak nigdy nic złego się nie dzieje. Nie patrzymy na śmierć z pokorą, bo przecież nas samych ona nie dotyczy. 

Człowiek staje się dorosły nie wtedy, gdy ubrania robią się dla niego za ciasne, ale gdy wyrasta z własnego egoizmu. 

Ola i Karolina poznają się w nietypowym miejscu, w nietypowej sytuacji. Dzieli je dziesięć lat różnicy, co w przypadku dziecka i nastolatki jest przepaścią. Znajdują jednak wspólny język i pokazują, że nawet w najgorszych okolicznościach można myśleć o innych. Ola istnieje naprawdę, postać Karoliny łączy w sobie doświadczenia wielu nastolatek, którym życie podstawiło nogę. 

To opowieść o skrajnych emocjach, potędze matczynej miłości, sile, jaką daje rodzina. O wielkiej aptece z marzeniami, które można dostać bez recepty. I o bohaterach, którzy mierzą się z powracającym pytaniem: kto ukradł im zwyczajne życie?


_______________________________________________________________

"Ty przeciwko mnieJenny Downham | Data premiery: 13 września 2017 r. | Wydawnictwo: Nasza Księgarnia | Cena: 39,90 zł | Liczba stron: 400

Jeżeli ktoś skrzywdzi twoją siostrę – czy będziesz szukać rewanżu? Jeżeli twój brat zostanie oskarżony o straszne przestępstwo – czy będziesz go bronić?

Mikey czuje bezsilny gniew, gdy jego siostra wyznaje, że została zgwałcona. Ellie jest zdruzgotana, kiedy jej brat zostaje posądzony o napaść. Teraz się spotykają. 

To książka o lojalności i o wyborach, jakie się z nią wiążą. Ale przede wszystkim to książka o miłości.


_______________________________________________________________

 "Wszechświat w twojej dłoniChristophe Galfard | Data premiery: 13 września 2017 r. | Wydawnictwo: Otwarte | Cena: 39,90 zł | Liczba stron: 400

Gdy wieczorami patrzysz w niebo, widzisz tylko tajemniczą i niepokojącą przestrzeń. Granatowa otchłań przetykana mrugającymi gwiazdami stanowi zagadkę, nad którą pewnie się zastanawiasz. Jednak naukowy język, którym zwykle opisuje się Wszechświat, sprawia, że zamiast zgłębiać teorię Wielkiego Wybuchu, czujesz, że zaraz wybuchnie ci głowa. Właśnie dlatego musisz przeczytać tę książkę. 

Christophe Galfard, uczeń samego Stephena Hawkinga, zabierze cię na niezwykłą wyprawę 10 milionów lat świetlnych od Ziemi, pokaże powierzchnię gasnącej gwiazdy lub zmniejszy cię do rozmiarów atomu. Dzięki sile wyobraźni, bez trudnych definicji i skomplikowanych obliczeń odkryjesz prawdziwe piękno Wszechświata._______________________________________________________________

"Dzikie królestwo"Simon David Eden | Data premiery: 13 września 2017 r. | Wydawnictwo: Znak | Cena: 34,90 zł | Liczba stron: brak inf.

Zaczęło się od zaginięcia kota. Teraz Drue zaczyna rozumieć, że była to zapowiedź największego konfliktu w historii. Cierpliwość zwierząt się wyczerpała – nie będą spokojnie patrzeć, jak ludzie niszczą Ziemię. Królestwo zwierząt wypowiedziało wojnę ludzkości. Udomowione zwierzęta muszą wybrać: przyłączą się do rebelii czy zechcą ocalić ostatnich ludzi na świecie?

Początkowo Drue chce tylko odnaleźć swojego kota. Jeszcze nie wie, że przeznaczono dla niej ważniejsze zadanie. Wyrusza przez wyludnioną krainę na spotkanie pradawnego plemienia Kotynów, którzy mają odegrać szczególną rolę w starciu dwóch światów. Co ją z nimi łączy? Jaką cenę będzie musiała zapłacić za przetrwanie? Jedno jest pewne: do świata, jaki znamy, nie ma już powrotu._______________________________________________________________


"Ślad po złamanych skrzydłachSejal Badani | Data premiery: 28 września 2017 r. | Wydawnictwo: Kobiece | Cena: 39,90 zł | Liczba stron: brak inf.

Śmiała i poruszająca historia, która obnaża trudne sekrety rodzinne. 

Kiedy ojciec Sonyi zapada w śpiączkę, młoda kobieta niechętnie powraca na łono rodziny, którą zostawiła przed laty. Odkąd dziewczyna opuściła dom, żyła z dala od wszelkich zobowiązań, podczas gdy jej spokojna siostra Trisha odnalazła się w perfekcyjnym domu na amerykańskich przedmieściach, a ambitna Marin konsekwentnie budowała karierę zawodową. Wszystkie kobiety pamiętają czas, kiedy cała rodzina żyła szczęśliwie w Indiach i wszystkie starają się na swój sposób radzić sobie z dramatycznymi zdarzeniami, które spotkały je po przyjeździe do USA. Jednak kiedy siostry i matka spotykają się ponownie, pogrzebane tajemnice zaczynają wychodzić na światło dzienne. Patrząc na nieprzytomnego ojca – ofiarę rasizmu, a później sprawcę okrutnej przemocy, kobiety zmagają się z osobistymi demonami. Rozdrapując wciąż niezagojone rany, muszą uporać się ze wstydliwym uczuciem nadziei, aby ich ojciec nigdy nie wyzdrowiał. 

Opowiedziana z zupełną szczerością historia ukazująca, że ciężar wstydu i toksyczne okrucieństwo naznaczają na całe życie, a wyzwolenie przynosi tylko prawda.


_______________________________________________________________

"Ja. Dobra. ZłaAli Land  | Data premiery: 28 września 2017 r. | Wydawnictwo: Prószyński i Ska | Cena: 39,90 zł | Liczba stron: 424

Międzynarodowy bestseller. 

Matka Annie jest seryjną morderczynią dzieci. Sposobem na przerwanie tych krwawych łowów jest oddanie jej w ręce policji. I czyni to jedyna osoba, która o tym wie – Annie. Jednak nie zawsze co z oczu, to z serca. Im bliżej procesu matki, tym bardziej tajemnice przeszłości odbierają Annie spokój. Jest w rodzinie zastępczej, ma nową tożsamość i nowe imię – Milly. Nowe życie. Teoretycznie może zostać, kim zechce. Ale jej matka jest seryjną morderczynią. Niedaleko pada jabłko od jabłoni? Dobra ja, zła ja. Jest przecież córką swojej matki.

_______________________________________________________________

"Listy do utraconejBrigid Kemmerer | Data premiery: 27 września 2017 r. | Wydawnictwo: YA! | Cena: 39,99 zł | Liczba stron: brak inf. 

Przypadek czy przeznaczenie? Ten list mógł przecież znaleźć każdy... 

Declan Murphy to "typ spod ciemnej gwiazdy". W szkole boją się go nawet nauczyciele. Zbuntowany siedemnastolatek odbywa na cmentarzu obowiązkową pracę na cele społeczne. Pewnego dnia na jednym z grobów znajduje list. Zaintrygowany czyta go i postanawia odpowiedzieć. Gdy Juliet Young odkrywa, że ktoś naruszył jej prywatność i przeczytał list do zmarłej przed niecałym rokiem matki, jest zdruzgotana. Matka Juliet pracowała jako fotoreporterka w różnych miejscach na świecie, dlatego często porozumiewała się z córką poprzez listy. Pokonując złość, odpisuje na wiadomość nieznajomego. Z czasem między Juliet i Declan rodzi się miedzy nimi nić porozumienia.


_______________________________________________________________"Najlepszy powód, by żyć" Augusta Docher | Data premiery: 27 września 2017 r. | Wydawnictwo: OMG Books | Cena: 37,90 zł | Liczba stron: 400

"Wszystko trwało ułamek sekundy. Błysk ognia i nagle jestem w ognistej kuli. Dociera do mnie, że się palę. Jestem żywą ludzką pochodnią. "

Dominika budzi się po kilku dniach. Wie, że to był wypadek, a ukochany ojciec wcale nie chciał jej zabić. Teraz, kiedy on jest w więzieniu, ona leży w szpitalu i walczy o życie. Chociaż właściwie, to inni walczą za nią, ponieważ ona się już poddała. Ale to, co miało być końcem, okazuje się być początkiem... 

Przewrotny los stawia na jej drodze ambitnego młodego lekarza, który dostrzega w niej coś więcej niż tylko pacjentkę. Gdy on będzie leczył jej ciało, jego brat Marcel, czarna owca szanowanej rodziny, spróbuje uleczyć jej duszę. 

Tylko czy to jest w ogóle możliwe? Czy pęknięte serce potrafi jeszcze kochać? I czy ktoś, kto ma tyle powodów, by się zabić, odnajdzie ten jeden, by żyć?


_______________________________________________________________

"Gdy słowa zawodząJulie Buxbaum | Data premiery: 27 września 2017 r. | Wydawnictwo: Dolnośląskie | Cena: 34,90 zł | Liczba stron: brak inf.

Jak się porozumieć, gdy słowa zawodzą?

David z zespołem Aspergera jest błyskotliwy i oczytany, ale ma nikłe umiejętności społeczne i brak mu przyjaciół. Aby się nie pogubić w szkole, prowadzi notatnik, w którym zapisuje informacje o uczniach i nauczycielach. Któregoś dnia w stołówce dosiada się do niego Kit, śliczna i miła dziewczyna, która niedawno straciła ojca.

_______________________________________________________________

I to by było na tyle :) Jest tutaj jakaś książka, której opis szczególnie zapadł wam w pamięć i po którą najchętniej sięgnięcie? A może, książka którą chcecie przeczytać, nie znalazła się w moim zestawieniu? Piszcie! Chętnie poznam wasze opinie! I tak przy okazji, życzę wam by wasz wrzesień był cudowny, najlepszy i jedyny w swoim rodzaju. Jeżeli idziecie do szkoły, to życzę mnóstwa pozytywnej energii, jeżeli zaś szkołę skończyliście już dawno, to życzę by wasza praca sprawiała wam prawdziwą przyjemność! :)

Pozdrawiam i życzę wspaniałego wieczoru/dnia/ poranka, 
Marlena Marszałek

28 komentarzy:

 1. Z tego, co widzę na różnych portalach i blogach, wychodzi sporo ciekawych książek. We wrześniu czekam jedynie na "Chłopaków Anasiego" od Gaimana w tej cudownej oprawie, którą rozpieszcza nas MAG oraz "Niby noc" Kristoffa. Reszta będzie musiała poczekać na inną okazję.
  Trzymaj się ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 2. „Wszechświat w twojej dłoni” i „Ty przeciwko mnie” zachęcają mnie chyba najbardziej. Na pewno to przeczytam!
  Nie martw się! Musisz być silna i się nie poddawać, ten rok o niczym nie świadczy, oceny również o niczym nie świadczą, liczy się to jakim jesteś człowiekiem. I ten rok wcale nie sprawi, że w życiu osiągniesz mało, wręcz przeciwnie! Możesz góry przenosić, trzymam kciuki <3

  Buziaczki ♥
  https://sleepwithbook.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jejku, miło jest słyszeć takie słowa, aż mi się łezka w oku zakręciła <3

   Usuń
 3. "Wszechświat w twojej dłoni " , "Dzikie królestwo " i " Najlepszy powód , by żyć "
  Ich opisy bardzo mnie zachęciły do przeczytania , na pewno po którąś z nich sięgnę .
  A jeżeli chodzi o szkołę to nie martw się , może tak właśnie miało być .Życie daje ci jeszcze jeden rok żeby pozdobywać wiedzę , nacieszyć się okresem szkolnym .Trzymaj się i szukaj pozytywów bo w każdej sytuacji one są .
  Trzymam kciuki !!!
  https://thenathalia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Z przedstawionych przez Ciebie książek najbardziej kusi mnie " Najlepszy powód by żyć" :) Jestem ciekawa jaka treść będzie się kryła za tym przyciągającym uwagę tytułem.
  Z Twojego opisu spodobała mi się także "ślad po złamanych skrzydłach" :D

  OdpowiedzUsuń
 5. czekam na Dzikie królestwo, poza tym zainteresowały mnie inne premiery września :D pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. nie znam żadnego z tych tytułów. ja czytam bardziej erotyki ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo zaciekawiła mnie pierwsza pozycja na Twojej liście. Mam nadzieję, że uda mi się ją kiedyś przeczytać :)0

  OdpowiedzUsuń
 8. Na pewno będę cchciała przeczytać "Zapiski z Aleppo" oraz "Ty przeciwko mnie".

  OdpowiedzUsuń
 9. Ten kot na okładce <3
  A ja ciągle zamiast "Gdy słowa zawodzą" czytałam "Gdy zawodzą słowa" XD Mimo wszystko ciekawi mnie ta książka.
  Pozdrawiam, Ola
  bookwithhottea.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Wszechświat był świetny, poza tym zaciekawiły mnie "Listy do utraconej" ;)

  Pozdrawiam
  ver-reads.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Przykro mi z powodu szkoły... :( Będę trzymać kciuki, nie załamuj się, będzie dobrze :))) Z Twojej listy mam zamiar przeczytać "Najlepszy powód, by żyć", a także "nie z listy" Martę Obuch - "Metoda na wnuczka" oraz czekam na nowe wydanie "Błękitu szafiru" Kerstin Gier :)

  Przesyłam moc uścisków <3 Trzymam kciuki i pozdrawiam cieplutko :)

  Bookomaniaczka :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję <3 Będzie mi na pewno lżej, jeśli będę wiedzieć że tyle osób trzyma za mnie kciuki! <3

   Usuń
 12. Bardzo intryguje mnie ,,Wszechświat w twojej dłoni", ale równie ciekawy może okazać się także ,,Świat po złamanych skrzydłach". A szkołą się nie przejmuj - mnie być może czeka w tym roku podobna sytuacja, tyle, że na studiach. Zobaczymy co przyniesie kampania wrześniowa. Zaczynam w tym roku także drugi kierunek, więc i tak byłabym rok niżej. Jednak ja niczego nie żałuję. Zamiast zdobywać bezsensowną wiedzę ja wolałam skupić się na zdobywaniu doświadczenia i wykorzystywaniu w praktyce tego, czego mnie ,,uczyli", angażując się w przeróżne wolontariaty. Głowa do góry - wyniki w nauce, zwłaszcza na tym etapie, w żaden sposób Cię nie określają. Za niedługi czas nikt nie będzie o tym pamiętał! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie trzymam za ciebie kciuki! I dziękuję za miłe słowa. Teraz jest ciężko i jak widzę spojrzenie taty, to mam ochotę zapaść się pod ziemię. Ale nic nie mówię i daję mu czas. Będzie ciężko w nowej klasie, ale dam radę. Nie ma co się załamywać :)

   Usuń
 13. Zainteresowały mnie dwie pozycję - zapiski z państwa islamskiego i ta pozycja o chłopcu z zespołem Aspergera. Szkoda tylko, że w ubiegłym miesiącu zbankrutowałam :/ Pozdrawiam, Wielopasja

  OdpowiedzUsuń
 14. "Najlepszy powód, by żyć" to pozycja, która zdecydowanie mnie zaciekawiła a biorąc pod uwagę, że wyszła spod polskiego pióra tym bardziej muszę się jej bliżej przyjrzeć :)

  Pozdrawiam, Magda
  https://booksbymags.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 15. Zaciekawiły mnie "Listy do utraconej" i "Ślad po złamanych skrzydłach" :) ja na szczęście lata szkolne mam już dawno za sobą, ale pamiętam jak boli koniec wakacji ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Widzę, że wychodzi teraz dużo książek, jednak ja skupiam się na tym, by nie patrzeć na nowe książki, by nie chcieć ich kupić.
  Pozdrawiam serdecznie,
  Pozdrawiam serdecznie,
  Tori Czyta

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja wyczekuje premier naszych rodzimych pisarek, więc powieści Pań : N. Sochy i A. Docher na pewno znajdą się w mojej biblioteczce. Ciekawie prezentuje się też "Dzikie Królestwo", ale jeszcze nie jestem do końca przekonana do tej powieści. Poczekam na kilka recenzji ☺
  Z nie wymienionych przez Ciebie - czekam na jutrzejsza premierę najnowszej powieści Ani Dąbrowskiej 💙

  OdpowiedzUsuń
 18. Niestety, życie tak właśnie ucieka. Styczeń. Pstryk. Grudzień. I rok za nami. :) Czekam na październikową premierę książki Tess Gerritsen. I na targi książki (Katowice/Kraków). :)

  OdpowiedzUsuń
 19. We wrześniu jest mega dużo cudownych premier. Z tych przestawionych przez Ciebie najbardziej czekam na Najlepszy powód, by żyć oraz Listy do utraconej. Poza tym bardzo ciekawi mnie Ostatnia prawdziwa Love story :)
  Pozdrawiam :)
  http://czytaniejestmagiczne.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 20. Listy do utraconej naprawdę mnie ciekawią i już nie mogę doczekać się jej premiery! :D

  OdpowiedzUsuń
 21. Aaa! Jak dużo świetnych nowości i co ja mam czytać, kiedy prawie każda książka mnie zainteresowała. Jednak najbardziej zapadły mi w pamięci "Apteka marzeń" mam słabość do takich książek ostatnio :) "Wszechświat w Twojej dłoni" tutaj motyw kosmosu, który jest tak rzadki w książkach, że bardzo chcę przeczytać. "Najlepszy powód, by żyć" coś czuję, że może to być piękna historia. Pozdrawiam cieplutko :D

  OdpowiedzUsuń
 22. Chętnie przeczytałabym "Gdy słowa zawodzą".
  Co do powrotu do szkoły - uwierzcie - doceńcie ten czas :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Z Twojej listy nic dla mnie, ale tak poza to czekam na drugi tom Ostrza Zdrajcy, czwarty Trylogii Prochowych Magów i... chyba tyle. Gaimana będę kupować, ale później :)

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon.