16.5.17

10 najciekawszych premier książkowych maja 2017! "Żniwiarz", "Confess", "Lato Eden" i wiele wiele więcej ;)
Witajcie moi kochani,
Dziś pragnę was z całego serducha zaprosić do majowych premier książkowych. Włożyłam w ten post dużo pracy i mam nadzieję, że się Wam spodoba :) Wybranie ledwo 10 książek było naprawdę trudne, w maju swoją premierę ma ogromna ilość wspaniałych książek. Ale mniej więcej się udało. A dlaczego mniej więcej? O tym przekonacie się na końcu ;)
Bez zbędnego gadania, zapraszam do właściwej części posta :)

_____________________________________________________

"Lato Eden" Liz Flanagan | Data premiery: 11 maja 2017 | Wydawnictwo: IUVI | Cena: 32,90 zł |
Liczba stron: 312

Ten dzień zaczął się normalnie. Wstałam, zrobiłam sobie kreski eyelinerem, naciągnęłam rękawy na tatuaże i poszłam do szkoły. Brzmi znajomo? Wkrótce jednak okazało się, że to nie będzie zwykły dzień... 

Nieśmiała gotka Jess i śliczna, uwielbiana przez wszystkich Eden są niemal nierozłączne. Wiedzą o sobie wszystko. Nagle Eden znika, a Jess wie, że musi ją odnaleźć. Postanawia poszukać wskazówek, idąc śladami spędzonego wspólnie lata, podczas którego wiele się w życiu przyjaciółek zmieniło. Ta wycieczka w przeszłość zmusza Jess do przyjrzenia się z bliska wielu tajemnicom: sekretom, które Eden ukrywała przed nią, ale też sprawom, które sama zataiła przed Eden. Do Jess dociera, że chyba jednak nie znają się tak dobrze, jak jej się wydawało... 

Przed Jess coraz więcej znaków zapytania, a zegar tyka – prawdopodobieństwo odnalezienia Eden żywej spada z minuty na minutę. 
Czy zdąży na czas? _____________________________________________________

"Tysiąc odłamków ciebie" Claudia Grey | Data premiery: 10 maja 2017 | Wydawnictwo: Jaguar | Cena: 39,90 zł Liczba stron: 366


Tysiąc żyć. Tysiąc możliwości. Jedno przeznaczenie. 
Marguerite Caine dzięki swoim rodzicom – wybitnym fizykom – od dziecka poznaje najśmielsze teorie naukowe. Najbardziej zdumiewający wśród nich jest najnowszy wynalazek jej matki, urządzenie nazwane Firebirdem, pozwalające na podróż do równoległych wymiarów. 

Gdy ojciec Marguerite zostaje zamordowany, wszystkie poszlaki wskazują na jedną osobę – Paula Markova, błyskotliwego, ale enigmatycznego asystenta jej rodziców. Zanim dosięgnie go ramię sprawiedliwości, Paul ucieka do innego świata. Nie bierze jednak pod uwagę determinacji Marguerite. Z pomocą Theo, drugiego asystenta rodziców, Marguerite ściga Paula poprzez różne wymiary. W każdym świecie, do którego przeskakuje, spotyka inną wersję Paula, co sprawia, że zaczyna wątpić w jego winę i przestaje dowierzać własnemu sercu. Już niebawem wplątuje się w romans równie niebezpieczny, jak i kuszący.
_____________________________________________________

"Confess" Colleen Hoover | Data premiery: 10 maja 2017 | Wydawnictwo: Otwarte | Cena: 39,90 zł Liczba stron: 350


Niewypowiedziane pragnienia, bolesna przeszłość i głęboko skrywane grzechy są dla Owena największą inspiracją. Utalentowany malarz kolekcjonuje anonimowe wyznania i przenosi je na płótno, zamieniając słowa w obrazy, w których ukrywa też własne tajemnice.
Auburn pojawia się w jego galerii akurat wtedy, gdy Owen szuka asystentki. Dziewczyna od kilku lat walczy o odzyskanie normalnego życia i desperacko potrzebuje pieniędzy. Zakochanie się w przystojnym malarzu nie jest częścią jej planu, ale przekorne przeznaczenie stawia na swoim. Wydaje się, że Owen jest dla niej szansą na znalezienie ukojenia i wsparcia, a ona dla niego natchnieniem i nowym kolorem w autoportrecie. 

Wzajemne uczucie dodaje życiu barw, jednak tajemnice zaczynają tworzyć rysy na ich związku. Auburn odkrywa, że przeszłość ukochanego może odebrać jej to, co dla niej najważniejsze. Głos serca podpowiada jednak, że miłość wymaga największych poświęceń. 
_____________________________________________________

"Żniwiarz. Tom 1. Pusta noc" Paulina Hendel | Data premiery: 10 maja 2017 | Wydawnictwo: Czwarta strona | Cena: 36,90 zł Liczba stron: 432


Pierwsza odsłona serii "Żniwiarz"!

Mówią, że demony, zabobony i czary odeszły już do przeszłości. Czy na pewno?

Na pierwszy rzut oka Magda jest zwykłą dwudziestolatką. Czas wypełnia jej praca w małej księgarni oraz obowiązki domowe. To jednak tylko pozory, gdyż w wolnych chwilach, zamiast spotykać się z rówieśnikami, Magda tropi upiory rodem ze słowiańskich wierzeń. Z krainy umarłych ucieka najpotężniejsza istota, z jaką Żniwiarze kiedykolwiek musieli się zmierzyć. Tymczasem między Magdą a Mateuszem, tajemniczym chłopakiem, który niedawno wprowadził się do miasteczka, zawiązuje się nić sympatii. Dziewczyna pokazuje Mateuszowi świat słowiańskich wierzeń, nie mając pojęcia, że już wkrótce ona i jej przyjaciele znajdą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.
_____________________________________________________

"Historia Mademoiselle Oiseau" Andrea De La Barre De Nanteuil | Data premiery: 11 maja 2017 | Wydawnictwo: Literackie | Cena: 29,90 zł Liczba stron: 144Pięknie ilustrowana opowieść o przyjaźni, marzeniach, dorastaniu i bajkowej paryskiej modzie
Aleja Minionych Czasów. Serce Paryża. 

To tutaj, na ostatnim piętrze starej kamienicy mieszka elegancka i bardzo osobliwa Mademoiselle Oiseau. Ile ma lat? Nie pytajcie, tego nie wie nikt. Prawdę mówiąc, sąsiedzi z rzadka tylko widują ją na balkonie, gdzie wystrojona w perłowy naszyjnik pokazuje się w towarzystwie swoich kotów i ptaszków. 

Piętro niżej mieszka dziewięcioletnia Isabella, dziewczynka tak zwyczajna, że aż niewidzialna. Tak, nikt jej nie dostrzega, nikt z nią nie rozmawia, nie chce się z nią bawić. Pewnego dnia po powrocie ze szkoły Isabella naciska zły guzik windy i przez pomyłkę wjeżdża do mieszkania panny Oiseau... Tak zaczyna się historia niezwykłej, pełnej magii i przygód przyjaźni. 
_____________________________________________________

"Kłamca i szpieg" Rebecca Stead | Data premiery: 10 maja 2017| Wydawnictwo: IUVI | Cena: 26,90 zł Liczba stron: 208

"– Jeśli nie wrócę za dziesięć minut, to będzie oznaczało, że zdarzyło się coś strasznego. 
– I co mam wtedy zrobić?
– Dzwoń po policję. 
– Poważnie? A co jeśli pośliźniesz się w tych skarpetkach w łazience, uderzysz głową o wannę i stracisz przytomność? [... ]
Schyla się, zdejmuje skar¬petki i rzuca je na trampki. 
– Jeśli za dziesięć minut nie wrócę, dzwoń po policję, bo nie będzie to oznaczać, że się pośliznąłem w skarpetkach na podłodze w łazience, tylko że najprawdopodobniej jestem w stalowych szponach totalnego psychola. Okej?"

Idziemy o zakład, że nie przewidzisz zakończenia!
Gdy Georges wprowadza się do bloku na Brooklynie, poznaje Safera – odludka, wielbiciela kawy i szpiega. Georges dobrze się czuje w towarzystwie ciut ekscentrycznej rodziny Safera. Zapomina przy nich o kłopotach: że tata stracił pracę, musieli się przeprowadzić, a mama zaczęła brać dodatkowe dyżury w szpitalu. W szkole też nie jest łatwo – Georges znalazł się na celowniku Dallasa, specjalisty od wyszukiwania u innych słabych miejsc. 

Pierwsza misja szpiegowska? Tropienie tajemniczego Iksa. W miarę postępu śledztwa, kiedy Safer stawia coraz to nowsze wymagania, Georges zaczyna się zastanawiać, co jest prawdą, a co nie, i co to wszystko jest za gra. 
A w co gra on sam?

_____________________________________________________

"Do zobaczenia nigdy" Eric Lindstrom | Data premiery: 24 maja 2017 | Wydawnictwo: YA! | Cena: 39,99 zł Liczba stron: 356


Zasada numer 1: nie traktuj jej inaczej tylko dlatego, że jest niewidoma.
Zasada numer 2: jeśli ją oszukasz, nie będzie drugiej szansy.

Parker Grand jest niewidoma. Straciła mamę w wypadku samochodowym, jej ojciec popełnił samobójstwo a Scott – były chłopak – zawiódł zaufanie. To całkiem sporo jak na jedną nastolatkę... Parker stara się być twardą dziewczyną. Kiedy nie biega swoją ulubioną trasą biegową, zajmuje się sercowym wsparciem i udzielaniem porad życiowych nieco zagubionym szkolnym przyjaciołom. Robi wszystko, żeby nie płakać, ale nie może już dłużej udawać, że nic złego się nie stało. Szczególnie, że kiedy w końcu zrozumie, co tak naprawdę przytrafiło się jej ojcu i dlaczego Scott tak się zachował, odkryje prawdę o tym, że nie wszystkie rzeczy są takimi, na jakie wyglądają...

Wzruszająca, szczera i mocna opowieść o przyjaźni, dorastaniu, tolerancji i żałobie po stracie, która może przynieść tylko ukojenie.


_____________________________________________________

"Wszystko wina kota" Agnieszka Lingas-Łoniewska | Data premiery: 24 maja 2017 | Wydawnictwo: Novae Res | Cena: 34 zł Liczba stron: 360


Czasami życie pisze najlepsze scenariusze!

Romantyczna komedia omyłek. 

Bestsellerowa pisarka, Lidia Makowska, od lat tworzy popularne wśród kobiet powieści, wydając je pod pseudonimem Róża Mak. Właśnie kończy pisać kolejną książkę i już zaczyna się martwić, co tym razem zarzuci jej Jack Sparrow – czołowy bloger bezlitośnie punktujący niedociągnięcia wszystkich poprzednich powieści. 

Jednocześnie Lidia, namawiana przez agentkę i przyjaciółkę, Karolinę, przygotowuje się do telewizyjnego wywiadu, aby ujawnić wszystkim fanom swoją prawdziwą twarz. Żąda jednakże, aby wywiad poprowadził Jack, który jako krytyk literacki także występuje incognito. 

"Wszystko wina kota!" to ciepła i optymistyczna historia o zaufaniu i przyjaźni, a także o tym, jak cienka może być granica dzieląca dwa pozornie odległe światy._____________________________________________________

"Tysiąc pocałunków" Tillie Cole | Data premiery: 17 maja 2017 | Wydawnictwo: Filia | Cena: 39,90 zł | Liczba stron: 400


Wyobraź sobie, że otrzymujesz tysiąc małych karteczek i masz wypełnić je najpiękniejszymi momentami swojego życia...Jeden pocałunek trwa chwilę. Tysiąc pocałunków może wypełnić całe życie. 

Chłopak i dziewczyna. Uczucie powstałe w jednej chwili, pielęgnowane później latami. Więź, której nie był w stanie zniszczyć ani czas, ani odległość. Która miała przetrwać już do końca. A przynajmniej tak zakładali. 

Kiedy siedemnastoletni Rune Kristiansen wraca z rodzinnej Norwegii do sennego miasteczka Blossom Grove w stanie Georgia, gdzie jako dziecko zaprzyjaźnił się z Poppy Litchfield, myśli tylko o jednym. Dlaczego dziewczyna, która była drugą połową jego duszy i przyrzekła wiernie czekać na jego powrót, odcięła się od niego bez słowa wyjaśnienia?

Serce Rune'a zostało złamane, gdy dwa lata temu Poppy przestała się do niego odzywać. Jednak, gdy chłopakowi przyjdzie odkryć prawdę, jego serce rozpadnie się na nowo.

_____________________________________________________

"Wszystkie twoje marzenia" Agata Czykierda-Grabowska | Data premiery: 10 maja 2017 | Wydawnictwo: OMG Books | Cena: 37,90 zł | Liczba stron: 384


Kiedy Kamil poznaje Maję, ta planuje właśnie wrzucenie swojego starego opla do Wisły. Pełna energii i mająca ogromny apetyt na życie dziewczyna od początku fascynuje przystojnego studenta, ale też od razu wyraźnie stawia granicę: Obiecaj mi, że się nigdy we mnie nie zakochasz.

Początkowo Kamil nie widzi w tym nic złego. Dopiero przeprowadził się do Warszawy, zaczął studia. Mogą być kumplami z akademika. Albo przyjaciółmi. Albo friends with benefits... Ale czy taka relacja jest w ogóle możliwa? Skoro są tylko przyjaciółmi, to dlaczego Kamil ma ochotę rozszarpać każdego faceta, który zbliży się do Mai? I jaka tajemnica nie pozwala Mai na planowanie przyszłości? 

_____________________________________________________

Oprócz tego, swoją premierę w maju mają także:

-"Wiatrodziej" Susan Dennard
-"Konkurs na żonę" Beata Majewska
-"Magonia. Tom.2 Gniazdo" Maria Dahvana Headley
-"Franco" Kim Holden
- i inne ;)

I to by było na tyle kochani ;) Jak się wam podoba wycinek z majowych premier książkowych? Znaleźliście coś, co z chęcią przeczytacie, a co nie możecie się doczekać? Piszcie w komentarzach :D

Pozdrawiam cieplutko, Marlena Marszałek

5 komentarzy:

 1. Jestem bardzo ciekawa przede wszystkim trzech powieści :
  Lato Eden
  Wszystko wina kota
  i Wszystkie Twoje marzenia :-)

  Chociaż przeczytałabym wszystkie, oczywiście :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwsza książka to z pewnością pozycja dla mnie. Sama treść wydaje się być wciągająca. Po za tym okładka bardzo mnie urzekła!
  Pozdrawiam
  Kaktusowy Sad

  OdpowiedzUsuń
 3. Dużo świetnych książek tu widzę dla siebie :) prędzej czy później myślę że uda mi się je przeczytać!

  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie szukam czegoś ciekawego do poczytania :).

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon.